Zavrieť

Porady

Slovenský živnostník, vykonával prácu v Čechách

Ahojte poraďaci ,potrebujem poradiť ..idem prvý krát robiť živnostníkovi neplatiteľ DPH -Daňové priznanie .Ako mám postupovať ked živnostník má slovenskú živnosť ,aj odvody (ZP) platí na Slovensku,Faktúry vystavuje Českej firme v Českých korunách .Mám to zaradiť ako nejaké zahraničné príjmy alebo to stačí dať iba do príjmov zo živnosti??? Výdavky bude mať paušálne .

A druhý problém mám tiež so živnosťou , Žena bola Január ,február na rodičovskej dovolenke ,potom dalšie dva mesiace na úrade práce . Od Mája má svoje DIČ čiže živnossť . Má nárok na celé nezdanitelné minimum 3803,33 alebo sa to kráti ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    1.Keďže má slovenskú živnosť, tak príjmy uvedieš v tabuľke č. 2 príjmy zo živnosti. Do druhého stlpca uvedieš 40% výdavky + zaplatené odvody.
    Ale ho upozorni, že ak pracoval v ČR viac ako 183 dní, jeho príjem by mal podliehať zdaneniu v ČR. Nech sa poinformuje tam na príslušnom úrade.

    2. NČZD sa berie vždy na celý rok, čiže si uplatňuje celú NČZD.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martina Mikosová Aha ,Ďakujem veľmi pekne , musím ho nato upozorniť
    Martina Mikosová A môžem sa ešte opýtať ked ten zárobok je v českých korunách ,akým kurzom to prerátavam ,, ku akému dňu,?? k tomu ,kedy robím danové priznanie alebo ku koncu roka 2014??
    mondes Môžte prerátať celý príjem priemerným ročným kurzom, ktorý je 27,536.
    Martina Mikosová Ďakujem ešte raz za radu
      zbaliť

    Slovenský živnostník, vykonával prácu v Čechách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.