Zavrieť

Porady

Problem s WIFI

Dobrý deň, potreboval by som poradiť ohľadom problému s WIFI. Na internáte máme WIFI, ktoré je nezabezpečené a problém je ten že pri pozerani videa alebo počúvani internetového radia sa mi zasekne respektive zamrzne notebook a zvuk tohto videa je pritom taky spomalený alebo tiež taky zaseknuty proste to huči trvá tak cca 1 minutu a potom to ďalej normálne funguje a pritom doma (kde je WIFI zabezpečené) sa mi nič také nestáva. A inač sa to na internate nikomu nestáva. Vedel by mi niekto poradiť v čom môže býť problém?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Free WiFi = riadna agregácia. Jednoducho, dáta "nestíhajú" sa tak rýchlo načítať do cache - NB síce prehráva, ale nedostane dáta, tak čaká a zhodou okolnosti s obrazom i zvukom zamrznutým v čase. Keď sa dočítajú dáta - pokračuje.
    Doma si na WiFi sám, max. 2-3-4 zariadenia, na intráku môže byť na jeden AP pripojených i 50-100 ľudí - a to už nestíha - i tá wifina má svoje obmedzenia a prenosové rýchlosti.
    Lukas7745 Dik za objasnenie ,ale ešte mam otázku ak sa to deje iba u mňa a u ostatných nie ,tak potom môže byť aj nejaky problém s notebookom alebo nie?
    misoft I to je možné.... Zisti si, aký WiFi adaptér máš v NB a skús aktualizáciu ovládačov zo stránky výrobcu NB.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.