Zavrieť

Porady

FAJČENIE NA MHD/ MIMO MHD

Zdravím,

dnes bola mojej známej udelená pokuta od mestských policajtov, s tým, že fajčila na zastávke. No nefajčila, ani nebola na zastávke, no pred tým ako vchádzala , keďže ich videla, zahasila cigaretu a dokonca aby sa nepovedalo zabalila ju do servitky, a došla ďalej zastavili sa pri nej, a povedali jej, že ste fajčili na zastavke, ona, že nie, a potom, že zahodili ste špak na zem, že to bude pokuta za znečisťovanie verejn. priestrastva...onna, že nie mám ho tu, a nakoniec jej vystavili ŠEK NA 30e pokutu za fajčenie na zastávke....wtf?

ako sa v takomto prípade brániť? kde úiplne bezdôvone 2ja muži "zákona" sa pustili do ženskej?vopred ďakujem
4 komentárov     zbaliť
lujza.j Pozor maže zadanie...otazok......
meee sníva sa Ti?
Tweety Nevykrikuj, dodržiavaj ETIKETU Porady.
meee
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    metal_stuff je offline (nepripojený) metal_stuff

    metal_stuff
    Tym, ze vasa priatelka pokutu uhradila v blokovom konani, priestupok potvrdila a nemozno sa vo veci odvolat, obnovit konanie ani preskumat mimo odvolacieho konania. Pokial vasa priatelka bola presvedcena, ze nedoslo k priestupku, mala pokutu odmietnut a zacalo by sa priestupkove konanie.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Fajčenie sa povoľuje až štyri metre od zastávok MHD - podla zakona.

    Ak pises, ze pred vchadzanim na zastavku, ked uvidela policajtov, ohorok zahasila, tak asi nebola vo vacsej vzdialenosti ako 4 metre.

    Ak bola, mala sa branit, ze to bolo viac ako 4 metre.
    Podla tvojho opisu to viac nebolo, pokutu dostala v zmysle zakona.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    meee bola si to teraz odmerat, a je to 5m od zastavky
    meee no, presne odkrokovane 17 krokov od zastavky, cize neopravnene udelene pokuty,...nejde ani o tu pokutu, ale o ten princip, ze ani nevideli, lebo bola chrbtom, a nefajcila, este spacik dala do servitky a dali jej pokutu, ???...
    Chobot Vieš, kto chce psa biť, palicu si nájde. Oni asi musseli v ted deň splniť kvótu pokút a ona im prišla do rany. A bolo.

    Kto má naozaj pravdu - boh vie.

    Môže podať sťažnosť na nich u ich nadriadeného, ale vrana vrane oko nevykole.
    Braňo 17 krokov a 4 metre je dosť veľký rozdiel, normálny krok má 60-80 cm.
      zbaliť

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    ti nie je trapne tu pisat take rozpravky ?
    a este trapnejsie je ze tym zenskym rozpravkam veris ... nepoznas zenske ? neuveritelne dokazu prekrutit skutocnost len aby sami pred sebou obhajili a ostravedlnili chyby a preslapy ... "dokonca aby sa nepovedalo zabalila ju do servitky," skoro som oplul monitor, to normalny clovek nevymysli
    bjuty smis lenže ona je dáma.....má 20 cm krôčky....
    buchač Dilino...šak mi káva zabehla ...

    20 cm krôčky ???
    Tak toto asi málokto pochopí...
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    meee áno, ale na zastávke nefajčila
    bjuty smis fajčenie je zakázané aj v okolí zástavky mhd
    Chobot Stačí, že bola 3 metre od zastávky.
    meee nefajčila v takom okruhu, ktorý prepisuje zákon...preto to chcem riešiť
    Tweety v prvom rade to musí riešiť ona, nie ty, a ani my to tu nevyriešime
    Braňo špak zahodila do koša, ktorý je súčasťou zastávky, čiže fajčila. hrať sa tu na metre je zbytočné.
    Tweety nezahodila, má ho v servítke ale ten meee si robí meee z nás
    meee nerobim si z Vas prdel, zabalila ho do servizky, nevyhodila ho do zaidneho kosa )
    ivka70 Tym padom ale prisla az na zastavku so spakom, cize fajcila.
    jslancik ivka70, nijak sa nezastávam tej "kamarátky", ale ako to môžeš tak explicitne povedať, že špak na zastávke = fajčenie? Ak ho mala v servítke, tak už nemohol byť "aktívny" a nebezpečný. Asi ako cigareta v krabičke, a to snáď nie je zakázané.
    meee súhlas jsnancik, nemozno hadzat vsetkych do jedneho vreca,
    misoft Trochu sa zamiešam. Pokiaľ fajčila a prichytili - potom OK. Ale ak neprichytili a len tvrdia - neplatiť - priestupkové konanie a tam MUSIA mestskí policajti predložiť dôkazy. Ak nemajú - tak zbohom a čau.
    Lebo ak by sa toto začalo uplatňovať - tak i s cigaretami v krabičke vo vrecku by mohli klasifikovať ako fajčenie na zastávke....
    ivka70 Nuz, podla popisu ta kamaratka s tym fajcenim az take ciste svedomie nema, lebo ak fajcila cca 8 metrov od zastavky, nemusela predsa pritom, ked zbadala policajtov, ani zahasit cigaretu ani schovavat spak.
    Ale tazko posudzovat, kedze mame vsetko len z jednej strany aj to nie ociteho svedka.
    Ale suhlasim s misoftom, mala pravo odmietnut platit a ist na priestupkove a pockat si na dokazy.
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Odporucim priatelke nefajcit a nebude riesit taketo pokuty.

    Ak ma svedka, ze nefajcila, nech poda staznost na policajtov.
    meee plus je moznost, zistujeme ci su tam kamery nejake, a podat staznost,

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Je to tvrdenie proti tvrdeniu. My nemáme kamerový záznam, aby sme posúdili, kto mal pravdu.

    V priestoroch zastávky MHD a do 4 metrov od nich je zákaz fajčiť - viď zákon o ochrane nefajčiarov § 7 ods. 1:

    (1) Zakazuje sa fajčiť
    a) na verejných letiskách, 2a) v dráhových vozidlách verejnej osobnej dopravy, 2aa) vo vozidlách osobnej dopravy, 2ab) v priestoroch staníc a zastávok, v čakárňach, v prístreškoch a na zastávkach, na krytých nástupištiach a v uzavretých verejných priestoroch súvisiacich s touto dopravou určených pre cestujúcich, na otvorených nástupištiach do vzdialenosti štyri metre od vymedzenej plochy nástupíšť,


    Ak ju videli fajčiť pri zastávke, alebo 4 metre od nej, tak jej mohli udeliť pokutu. Či bola oprávnená - nikto nevie. Nemá dôkaz, že nefajčila. Naopak, priznáva, že fajčila, len tvrdí, že nie na zastávke. Možno bola bližšie, ako 4 metre. Ona je sama a oni sú dvaja.

    Nabudúce nech si zapáli na druhej strane cesty alebo v kaviarni.

    Ani s tým špakom to nemusí byť pravda, ako to ona uvádza.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    meee napisal si to pekne, ona ten spak ma este stale doma tak nic, zohnat svedka a ist vyslovene proti tomu, alebo kamerovy zaznam
    Tweety rob si srandu z králikov, nie z nás
    meee na to aby som si mohol z Vas robit srandu, tak nemam ani len najmensi dovod ....:P
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    To bude asi táto priateľka, už sa dali pravdepodobne zasa dokopy...

    http://www.stormfax.com/dickens.htm

    ==============================================

    Neblázni človeče s krokovaním. S mestskými si neporadíš, to je "iný level"...tzv.výpalníci mesta (obce). Nemáš šanc proste. Aj keby sa dotyčná priateľka odvolala, tak pôjde na komisiu a následne to bude slovo proti slovu a vyfasuje ešte vyššiu pokutu.

    --------------------------------------------------------------------------------

    Mne raz dali papučku, dôvodil som cukrovkou a inzulínom...furt si húdli to svoje. Keďže mi stúpal cukor a aj adrenalín, tak som radšej nechal tak, lebo inak riziko z mojej strany..."útok na verejného činiteľa"....
    Ale ústa som si nezatvoril...s úškľabkom som ich poslal do teplej 3,14či...a to doslovne. Dačo síce ešte drmolili, ale to som už sedel v aute a štartoval...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Hmmmm.... mňa tiež "odchytili" - akože som odhodil nedopalok na zem. A hneď pokuta 50€! Ja im na to - tůdle jak tá nudle.... nič nezaplatím. Priestupkové konanie bolo po DVOCH mesiacoch a hneď zčerstva na mňa. A ja "A dôkaz máte? Kamerový záznam máte? (Kamery po meste sú)." - Reku nie lebo po mesiaci ich zmazali. Takže som im len povedal - nieto dôkazu, nemáte na mna nič. A skúste ešte niečo navyše - stretneme sa pre tým v talári.....
    bubkoch a to ta akoze mame obdivovat aky si KING ? si obycajny chudak, neschopny prijat zodpovednost za vlastne ciny ... preto to v tom bananistane vyzera tak ako vyzera, lebo kazdy rozmysla len nad tym ako vyebat so systemom ...
    ci ako si predstavujes dokaz ? ze budu ulice plne policajtov s kamerami ? a potom budes bliakať cosi o ochrane sukromia, certifikovanosti kamery a ze nemaju povolenie ta natacat na ulici ?
    v civilizovanom svete si nik nedovoli odhodit spak na chodnik, nie to aby sa este hadal pri prichyteni ze ci "mate dokaz" ... vsak ta VIDEL, aky dokaz chces ? z nazorov ako tvoj mi je na zvracanie
    misoft Neviem - čo ťa žerie - ale za pravdu sa bojuje! A v mojom prípade - žiadny špak odhodený nebol! Pretože som nehúlil. A za druhé - nielen policajti majú pravdu a občan sa musí aj brániť voči "výpalníkom".
    Takže žiadny KING - len človek, ktorý sa bráni.
    A za posledné - TY SI CHUDÁK! Ak nepoznáš súvislosti - tak tu NEPINDAJ chobotiny.
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    v probléme je veľa nejasností. Si vyber - či je to 5m alebo 17 krokov. 17 ženských krokov je cca 11m. Alebo je tvoja kamarátka liliput? Alebo to malo byť 17 stôp?
    Nevieme, kde bola tá Zastávka. Často sa môžeme stretnúť s otvorenými nástupišťami pre viac autobusov, kde je iba jedna či viac krytých zastávok.
    Ak ju nemohli vidieť policajti, tak ako mohla ona vidieť ich? Alebo už odkladala špak do servítky, a potom ich zazrela? don´t say...
    Neviem, čo na to povedia fajčiari, ale nedokážem si predstaviť urgentné zahasenie cigarety a okamžité zabalenie do servítky. Čo ju típla do snehu, alebo o kandeláber?
    meee cigareta sa da zahasit aj v ruke ) ale dakujem Vam za Vase rady, chcel som jej pomoct, nakolko ak by si bola vedoma nejakej velkej chyby, tak to neriesi, len ide o princip ....kamera na danom useku nie je, a svedkov mat/nemat, ak uz vyssie spominal buchac blud, slovo proti slovu a bue to este horsie, max. nejaka staznost na policajtov, pekny den chalani

    FAJČENIE NA MHD/ MIMO MHD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.