Zavrieť

Porady

Daňové priznanie na základe tlačiva P45

Môžem na Slovensku spraviť DP typ A na základe formulára P45? Zamestnankyňa pracovala v Anglicku od 2-12/2014. Formulár je vystavený k 1.1.2015, tento dátum je dátumom ukončenia prac. pomeru. Len je tam uvedený celkový príjem a daň - nie sú tam informácie o poistení. Môžem na základe tohto tlačiva teda spraviť DP? Ďakujem
Naposledy upravil hronka : 19.02.15 at 09:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    odpoviem Ti za seba
    ja osobne by som ho na základe P45 nerobila -
    1. v SVK DP ma dane v podstate nezaujímajú,ale odvody áno a tie tam nie sú
    2. P45 je súhrn keď odchádza zamestnanec z práce za posledné daňové obdobie
    v UA je daňovým obdobím tuším 5. apríl takže vlastne ani príjem za 2,a 3 mesiac
    na tom tlačive vôbec nie je
    Ja by som si vypýtala výplatné pásky a z toho by som to v pohode urobila
    hronka ďakujem za pripomienku, že je to vlastne za ICH posledné daňové obdobie, čiže bude problém s tým 2. a 3. mesiacom, tak ako píšeš. A podľa teba tam tie odvody poistného musia byť, v DP? Lebo výplatné pásky si neodkladala a vraj ich už nevie vyžiadať...
    Bubline zaujímal by rozdiel medzi vyňatím a započítaním dane. Kedy započítavam a kedy vynímam? Ak dane v UA neplatila (nie sú na páske) musím ich doplatiť na Slovensku?

    Bubline je offline (nepripojený) Bubline

    Bubline
    Ja som na DÚ dala žiadosť o odklad DP z titulu príjmov zo zahraničia. Daňové priznanie spravím až po dodaní formulára P60 tam by malo byť všetko
    hronka na tlačive P60 sú uvedené príjmy, z nich odvody a daň po mesiacoch, či jednou sumou?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    podľa mňa - teoreticky by mohla stačiť aj P45 - ak skončila v roku 2014 ... v podstate nie je ani dôležité, koľko dane a ani koľko odvodov zaplatila . pre náš DU je to formálna záležitosť.
    Ale tie výplatné pásky by boli najlepšie riešenie (ako píše anik)
    ak teda dáš odklad podania DP - v tej P60 máš úhrny (aj odvodov) - za ich zdaňovacie obdobie (apríl) Budeš potrebovať vlastne obidve P60tky (aj 2013/2014 aj 2014/2015)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hronka už som to prezistila - P45 je sumár príjmu za celé obdobie, ktoré zamestnanec u jedného zamestnávateľa odrobil a dáva sa pri odchode zo zamestnania. P60 sa vydáva za daňové obdobie od apríla do apríla. Keďže môj prípad je, že zamestnankyňa robila 2-12/2014, formulár P45 bol vystavený 1.1.2015, zahŕňa teda celý jej príjem za rok 2014 pre účely SK DP. Je tam vyčíslená aj daň a s tým poistným neviem čo...
    Katy a R nuž čo? - keď chceš- vyskúšaj s P45 bez odvodov , keď nie - počkaj na P60 (ale obidve)
    hronka ešte by ma zaujímalo - môžem v DP uviesť na vyplatenie daňového bonusu zahraničné číslo účtu? konkr. anglické? pri SEPA platbách by to hádam nemal byť problém... ďakujem
      zbaliť

    Daňové priznanie na základe tlačiva P45

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.