Zavrieť

Porady

zahraničný preukaz poistenca a liečba na Slovensku

Dobrý večer, neviem sa nikde dopátrať odpovede na moju otázku, preto by som vás chcela poprosiť, či niekto z vás nemal takýto problém, prípadne či neviete poradiť. Zaujíma ma, či náš občan pracujúci v zahraničí a platiaci si tam zdravotné poistenie, môže sa v SR liečiť na zahraničný preukaz poistenca, keďže zdrav. poist. v SR neplatí. Jedná sa o psychické problémy. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne. Prosím, ak viete, poraďte. Ďakujem.
5 komentárov     zbaliť
Mila123 bez problémov, vrátane ambulantnej, lôžkovej liečby
arizona Aj na zahranicny? Si si ista? Ja myslim, ze potrebuje mat vybavenu slovensku zdr. karticku EU. Na zahranicnu zdr.kartu osetri lekar iba v nevyhnutnom pripade, napr. uraz.
Mila123 som si istá na 100 %, fa zaplatí ZP ....sťahujem dávky lekárom, vystavjem fa, ZP ich uhrádzajú, ak majú poistenie v poriadku....
Arizona, neviem si predstaviť, aby napr. môj švagor, kt. pracuje v IT a je na dovolenke išiel na ošetrenie až 1200 km?????nemysliteľné.....
Peggynka Ale len akútne ošetrenie.Moju dcéru brala záchranka z ulice,bola v nemocnici tri dni a ak by potrebovala dlhší pobyt,česká poisťovňa by poslala pre ňu prevozovú sanitku,ktorá by ju odviezla do ČR.
Mila123 nie len akútne, ale aj bežné, napr. ošetrenia na psychiatr. ambulancii,,,,,,každý mesiac a tí istí ľudia (dispenzár. pacienti), viem o čom píšem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Moja dcéra žije a pracuje v ČR.Na Slovensku má nárok len na akútne ošetrenie a repatriáciu (to všetko za tých istých podmienok,ako my;platby atď.) v rámci Európskej kartičky poistenia,ktoré lekár/zdrav. zariadenie vyfakturuje jej poisťovni cez VšZP v ČR.Tá zašle kópiu faktúry mojej dcére,aby odkontrolovala poskytnutú službu a až potom to poisťovňa zaplatí .Inak je možné liečenie len so súhlasom zdrav. poisťovne.
    Iná situácia je,pokiaľ má Slovák,platiaci poistenie v zahraničí tzv.komerčné pripoistenie,vtedy to závisí od toho,čo si poistil (úrazy a následné operácie napr. na lyžiach atď).Dcéra si vždy zaplatí komerčné pripoistenie,keď ide na SK.
    Naposledy upravil Peggynka : 21.02.15 at 22:17
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 ambulancie vystavujú fa zdravotným poisťovniam na SK, ak nie je možné určiť príslušnú ZP, tak ich vystavujú 25
    Peggynka Obvodný lekár,ktorý ju ošetril s komplikovanou virózou,mávol rukou,že nebude vystavovať faktúru do ČR a lieky napísal na mňa.Na SK je zo zákona povinná poskytnúť ošetrenie 25 (VšZP) a v ČR 111 (VZP).Fa ide od lekára /zdr. zariadenia na 25 a tá ju potom fakturuje českej zdr. poisťovni,ktorá vydala Eu kartičku poistenia.
    drobnička Ďakujem všetkým, ktorí si našli čas a napísali tu svoje poznatky. Prajem pekný deň.
      zbaliť

    zahraničný preukaz poistenca a liečba na Slovensku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.