Zavrieť

Porady

FO SZČO a služobná cesta

FO SZČO vykonal za mesiac 3 služobné cesty vozidlom zaradeným v majetku firmy. Má nárok na stravne, lebo SC trvala viac ako 10 hodín.
Ako správne zaúčtovať vyúčtovanie SC FO-podnikateľa.
Vyplatené mu to bude z pokladne: 512/211 - moze byt tento účet alebo radšej 526/211.
Ak niekto účtuje v PU FO, prosím poradte.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

suzuki je offline (nepripojený) suzuki

suzuki
ja by som to dala na 512 - na 526 sú len sociálne náklady, čo cestovné evidentne nie je.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Daduľa
FO SZČO vykonal za mesiac 3 služobné cesty vozidlom zaradeným v majetku firmy. Má nárok na stravne, lebo SC trvala viac ako 10 hodín.
Ako správne zaúčtovať vyúčtovanie SC FO-podnikateľa.
Vyplatené mu to bude z pokladne: 512/211 - moze byt tento účet alebo radšej 526/211.
Ak niekto účtuje v PU FO, prosím poradte.
512AE- je ten správny účet, preto sa nazýva aj Cestovné.

ormika je offline (nepripojený) ormika

ormika
V PORADCA 10/2006 je stravné pre SZČO v JÚ a PÚ veľmi dobre rozobrané, dokonca aj pre plátca DPH aj pre neplatcu DPH. Skúste preštudovať.

Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

Daduľa
Ano to som vcera prave pozerala, že na účet 526 sa účtuje nákladová položka, ale len pri nákupe stravovacích poukážok, alebo za faktúru pri stavovaní FO-podnikateľov.
No mna by zaujímalo, vyúčtovanie nároku stravného pri služobnej ceste, na ktorej bol FO-podnikateľ.
Prosím este cakam.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Daduľa
Ano to som vcera prave pozerala, že na účet 526 sa účtuje nákladová položka, ale len pri nákupe stravovacích poukážok, alebo za faktúru pri stavovaní FO-podnikateľov.
No mna by zaujímalo, vyúčtovanie nároku stravného pri služobnej ceste, na ktorej bol FO-podnikateľ.
Prosím este cakam.
Tu nie je čo riešiť, je to 512-Cestovné.

FO SZČO a služobná cesta

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.