Zavrieť

Porady

prenájom hnuteľnej veci a auta

prenájom nehnuteľnosti je pasívny príjem, je teda prenájom hnuteľnej veci aktívny príjem ?
Nehnuteľnosť je možné prenajímať bez DPH je toto možné aj pri hnuteľnej veci a auta ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Samozrejme to možné je. Veď neplatitelia DPH to tak robia.
    Inak inteligentná otázka.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Monika Šps aj inteligentná odpoveď .....samozrejme že sa jedná o plátcu DPH
    Monika Šps a robia to aj plátci DPH pri nehnuteľnosti, inak by som sa nepýtala
    marjankaj No zase také samozrejmé to nie je. V otázke si to neuviedla. Ani o aké auto ide. Či je v BSM alebo v obchodnom majetku.
    A či ide o aktívny alebo pasívny príjem tak to nemá vplyv na DPH.
    Nabudúce sa opýtaj veštice. Tá určite bude vedieť.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    "Monika Šps (Dnes 22:08) aj inteligentná odpoveď .....samozrejme že sa jedná o plátcu DPH"

    Čítam tvoje zadanie a to, že ide o platiteľa DPH tam nevidím.

    Ak prenajímaš v rámci živnosti je prenájom hnuteľnej veci aktívnym príjmom.

    Či je možné aby platiteľ DPH prenajímal hnuteľnú vec bez DPH, zistíš v zákone o DPH.
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Monika Šps ok, je pravda že tam nie je uvedené či ide o platcu dph, ospravedlňujem sa .......a ak sa v rámci živnosti prenajíma nehnuteľnosť tak by malo tiež ísť o aktívny príjem ? alebo to už je príjem pasívny
    cloe Aktívny
    Monika Šps áno aktívny, už som sa dočítala ....ďakujem
    marjankaj No tak si už zistila či aktívny alebo pasívny. A vieš aký to má vplyv na oslobodenie od DPH? Alebo to už nepotrebuješ vedieť?
    Monika Šps budem rada každej info takže môžeš napísať ...ďakujem
    marjankaj prenájom hnuteľnej veci nie je oslobodený od DPH. Nezáleží či ide o aktívny alebo pasívny príjem.
    Monika Šps áno, len nehnuteľnosti sa to týka, ďakujem....už mám jasno .... ešte jedna vec, ak chce nepodnikateľ ktorý je zamestnaný prenajať časť domu alebo hnuteľné veci musí podať DP pokiaľ príjem z prenájmu presiahne 500e ? Alebo je táto hranica vyššia ?
    marjankaj Ak chce nepodnikateľ prenajímať hnuteľné veci, tak si musí vybaviť živnostenské oprávnenie. Teda stať sa podnikateľom.
    Monika Šps takže živnosť nepotrebuje len k prenájmu nehnuteľnosti a príjem z takehoto prenájmu zdaňuje nad 500e
    juzek691 Inteligentne - ak by to nebol platca DPH, tak sa na to nepýta či s DPH alebo bez DPH.
    marjankaj Nešlo iba o to či platca alebo neplatca.
    Ak by som bol platca, tak príjem nechám celý na manželku ak auto nie je v obchodnom majetku.
    Ale mohol si kvalifikovane odpovedať aj ty.
    juzek691 V 1.odpovedi odpovedajúcemu išlo iba o to.
    marjankaj Tak si sa mal realizovať ty.
    juzek691 Ja som tu otázku prečítal až teraz, tak som sa nemohol realizovať.
      zbaliť

    prenájom hnuteľnej veci a auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.