Zavrieť

Porady

Pozicka v rodine - dedicske konanie

Dobry den
zijem v domacnosti s otcom a bratom. chcem si kupit byt a otec mi chce nan prispiet vacsou sumou penazi. ako to mame pravne osetrit?
chceme to urobit tak, ze otcovi nebudem splacat teraz, ale vyrovna sa to az potom medzi mnou a mojim bratom, ked pride na dedicske konanie. dufam, ze som sa dobre vyjadrila.
dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Otec nemusi nic pravne osetrovat,ked chce niekmu darovat nieco zo svojho majetku.
    Pri DK ziadajte,aby sa tato ciastka zapocitala,ako neobvykli dar,aby ste si boli s bratom fifty-fifty,aby sa necitil ukrateny.
    Mária27 Predpoklad je, že bude s čím započítať, keďže asi žijú v dome vo vlastníctve otca.
    arizona Ked pise,ze sa planuju vyrovnat na dedicskom,tak asi ma otec aj iny majetok. Ak nie,tak chudak brat...

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Napíšem ti,ako by som to riešila ja (z pohľadu otca) - teoreticky;mám byt v hodnote 50 000€,chcem dcére prispieť na jej byt 25 000€.Dcére dám peniaze (darovacia zmluva) a synovi prepíšem polovicu bytu.Mám čistý stôl,je to spravodlivé a dúfam,že moje deti nebudú netrpezlivo čakať na môj majetok,ktorý sa stane dedičstvom až po mojej smrti,lebo len pánboh vie,či ma prežijú

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Napíšte darovaciu zmluvu na peniaze, ktoré ti otec daruje. Túto zmluvu odovzdáte , v budúcnosti notárovi pri dedičskom konaní po otcovi. Ty budeš mať menšie dedičstvo o darované peniaze. to je všetko.

    Pozicka v rodine - dedicske konanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.