Zavrieť

Porady

Výška prenájmu

Skúsim tému oživiť, aby som nezadával znovu takú istú. 4. mobilný operátor má záujem o prenájom strechy na našom bytovom dome pre montáž telekomunikačných technológii cca 13 m2 a ponúka 1500€ ročne. Je to adekvátna suma? Vôbec nemáme prehľad koľko sa za takéto prenájmy platí.

Vďaka za info.

Otázku som chcel položiť v tejto téme: http://www.porada.sk/t206035-prenajo...eratorovi.html a nie založiť novú?!?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    veľa záleží aj na tom pre koľko obyvateľov sa bude šíriť signál, tiež by som nezohľadňoval len pôdorysnú plochu, ale aj výšku telekomunikačných zariadení. Viem o prípadoch keď za takú plochu dostáva SVB aj 5 000 - 6 000. Ale fakt je to v prvom mieste o počte abonentov. Pre málo ľudí je aj tých 1 500 OK
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Hacman Ak beriem význam slova abonent ako človek ktorý užíva nejakú službu, tak potom je ťažké hovoriť o počte. Operátor začína, ale určite má zmapovaný trh a predpoklad aký podiel na trhu a zisk môže očakávať.
    taiko co myslis pod tym poctom obyvatelov. To ches ratat tak ze napr ked signal bude prijimat 1000 ludi s pausalom 10EUR mesacne, tak prenajom bude 1000EUR a ked 200 ludi s pausalom 20EUR tak najom bude 2000EUR?
    mackoivan ide o vyjednávaciu pozíciu- napríklad ak ti zo srtrechy bude šíriť nejaký menší prevádzkovateľ internetu, signál pre 50 ľudí v okolí - budeš rád ak ti dá 100 Eur, ale ak to šíri napríklad Telefonica pre 10 000 ľudí je to rozdiel- či nie?
    taiko zadavatel pise o 4-om mobilnom operatorovi, takze Tvoja poznamka je cisto hypoteticka
      zbaliť

    TomasBugiy je offline (nepripojený) TomasBugiy

    TomasBugiy
    Skús pozrieť na crz.gov.sk resp. otvorenezmluvy.sk Viem, že veľa štátnych organizácii prenajíma takého plochy operátorom a sú to celkom slušne sumy - aj okolo 500 eur/m2/rok.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Ja si myslim, ze ten najom bude komercny a ked budete moc vymyslat, tak to operator da na strechu niekomu inemu. Tu by pomohli skor nejake info zvnutra operatora

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    a pozisťovať si aj dopad na zdravie obyvateľov bývajúcich v tej bytovke
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Hacman Firma tvrdí, že vzhľadom na spôsob vyžarovania bude dom vlastne v tieni a budú vykonané merania intenzity vyžarovania, ktoré musí schváliť hygienik.
    petermikuláš no vzhľadom na udelené dve mínuská myslím, že ani nemá cenu sa viac vyjadrovať
    bjuty smis samozrejme, že nemá....
    ak budú mať anténu nad hlavou, " ožarované" budú okolité bytovky, nie oni....
    petermikuláš bjuty smis: ....kiež by to bolo také jednoduché, aké priame a jednoznačné sú tvoje názory
    ale OK daj kľudne aj tretie mínusko ak sa ti uľaví a dokážeš si, že si silnejší....
    taiko bjuty obavam sa ze sa mylis. Ak napr bude transmission riesena MW, potom im druha strana MW skoku bude ziarit rovno do panelaku. Nehovoriac o spatnych lalokoch anten atd atd atd, Nehovoriac o NF bzucani technologie, zatazi na stresnu konstrukciu
    mackoivan taiko- o bzučani som nikdy nepočul a to mame na streche poriadne hebedo- ak by to bolo zdraviu škodlivé tak by tie tisícky zariadení po strechách panelákov nepovolili- na to sú odborníci- nie jedna babka povedala
    bjuty smis býval som 6 rokov na 12 poschodí, nad hlavou som mal vysielač pomarančových..
    bavil som sa o tom s ich technikom, ked robili nejakú údržbu..
    povedal mi , že je to paradox, aj ked to máme možno 5 metrov od seba, nás nijako " neožaruje "
    čo sa nedá povedať o okolitých blokoch..
    bzučali akurát tak komáre a muchy.....

    ale nehádam sa, možno ma klamal...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.