Zavrieť

Porady

som živnostnička pred materskou dovolenkou. Čo je najlepšie urobiť dalej??

Dobrý deň som živnostníčka od roku 2013. Prvý rok som bola oslobodená od platenia odvodov, druhý rok podnikania po podaní daňového priznania mi nevyšla povinnosť platiť odvody do sociálnej. Ale do zdravotnej som si platila odvody. Otehotnela som, a chcela by som vedieť, čo je teraz najlepšie urobiť? Mam živnosť pozastaviť? Nárok na materskú nemám, to viem. Ale vzniká mi nárok aspoň na rodičovský príspevok? Aj keď som neodvádzala do sociálnej tých 270 dní ? Poradte mi Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ano, vzniká ti nárok na rodičovský príspevok od mesiaca, v ktorom sa dieťa narodí. Ak predpokladáš počas živnosti príjem, živnosť rušiť nemusíš. Počas poberania rod.príspevku si v zdr.poisťovni poistencom štátu (treba predložiť po narodení rodný list dieťaťa), preddavky nebudeš platiť z minima, ale v neupravenej výške na základe RZZP . do konca roka 2015 za rok 2013, od 1.1.2016 z RZZP za rok 2014.

    som živnostnička pred materskou dovolenkou. Čo je najlepšie urobiť dalej??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.