Zavrieť

Porady

Výpočet základu dane..

Caute, dnes som sa dozvedel jednu vec a chcem si to overiť..som zivnostnik a idem podat DP za rok 2014..podla toho co viem, základ dane vypocitam podla vzorca: celkovy prijem-minus-vydavky(v mojom pripade pausalne 40%)-minus-odvody do socialky a zdravotky..mne vsak bolo povedane, ze ak si uplatnim pausalne vydavky, uz si nemozem odpocitat z prijmu odvody do zdravotky resp. socialky, je to pravda..???? pretoze v to pripade mi vyjde vyssi zaklad dane, vyssia dan z prijmu a aj vyssie odvody, ktore sa od toho odvijaju..dik za odpoved..
kn-alka nie je to pravda, odvody sa pripočítavajú k 40%-ným výdavkom
len je ohraničená maximálna suma výdavkov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Igoritto (Dnes 09:53) 12 mesiacov, 10178 eur, co je dost bieda a este mi z toho chcu ukrojit pekny kousek..

    Výška paušálnych výdavkov je stanovená max. 420€/mesiac, 5040€/rok

    Tvoj výpočet ZD:
    10178x40%´=4071,20

    10178 - 4071,2 - odvody do SP+ZP = ZD
    Igoritto dakujem pekne, to som si aj myslel, ono mam pocit, ze ta info pochadza priamo od nejakej uradnicky z danoveho a vôbec by som sa necudoval, ze to maju nariadene zhora, aby takto "informovali" a aby sa potom Kazi mohol chvalit, kolko vybral na daniach..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš si uplatniť paušálne výdavky plus skutočné výdavky na odvody.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    odvody si k paušálnym výdavkom pripočítať môžeš, len nie vždy sú tie PV 40 %. Uveď výšku príjmu a počet mesiacov podnikania.
    Igoritto 12 mesiacov, 10178 eur, co je dost bieda a este mi z toho chcu ukrojit pekny kousek..

    Výpočet základu dane..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.