Zavrieť

Porady

Vypocet zakladu dane z prijmov v zahranicnej mene

Dobry den,
rad by som sa spytal ako je to s prepocitavanim prijmu zo zahranicnej meny v danovom priznani.Ak ako zivnostnik dostavam prijem v zahranicnej mene, prepocitavam sumu kurzom ku dnu prijatia na ucet? Ak ano, akym kurzom?
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    durkovic Pozri príspevok
    Dobry den,
    rad by som sa spytal ako je to s prepocitavanim prijmu zo zahranicnej meny v danovom priznani.Ak ako zivnostnik dostavam prijem v zahranicnej mene, prepocitavam sumu kurzom ku dnu prijatia na ucet? Ak ano, akym kurzom?
    Dakujem za odpoved.

    Príjem plynúci zo zahraničia daňovník prepočíta na slovenskú menu. Podľa § 31 ods. 2 zákona o dani z príjmov ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, môže sa rozhodnúť, aký prepočítací kurz použije pri prepočte týchto príjmov z cudzej meny na slovenskú menu. Môže použiť nasledovné kurzy:
    -priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo
    -kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou.
    Rovnako postupuje aj daňovník, ktorý dosiahol príjmy zo závislej činnosti zo zdrojov v zahraničí, alebo na tieto príjmy môže použiť aj nasledovné kurzy:
    -priemerný ročný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie (za rok 2006), alebo
    -priemer z priemerných mesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie (za rok 2006).

    durkovic je offline (nepripojený) durkovic

    podnikatel durkovic
    takze pokial som uctovna jednotka akoze ako zivnostnik som, tak potom by som to mal prepocitavat podla aktualneho stredu kurzu NBS podla dna prijatia.Aspon tak to teraz chapem.

    Vypocet zakladu dane z prijmov v zahranicnej mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.