Zavrieť

Porady

Odchod do dôchodku a povinnosti ZĽ-a

ZC 13.3 dosiahne dôchodkový vek a nechce ďalej pracovať...
-odhlásim ho zo SP a ZP
-vystavím ELDZ, preplatím nevyčerpanú dovolenku
- vyplatím odchodné s poslednou výplatou, nakoľko bude starobný dôchodca nemusím čakať na vyjadrenie zo SP
Zabudla som na niečo ?
Tiež by ma zaujímalo, či mu bude stačiť ELDZ po výplatách čiže keď bude do 13.3 zamestnancom, vypočítané výplaty budem mať okolo 5.4...
A PvN a IP bude platiť zo skráteného VZ ? Mám vydeliť VZ počtom kalendárnych dní a vynásobiť počtom 13 ?
Ďakujem za rady a komentáre
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak nechce dalej pracovat, uzavrite dohodu o skonceni PP a k vyplateniu odchodneho potrebujes potvrdenie o podani ziadosti o dochodok najneskor do 10 dni od skoncenia PP.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petacuckova A kráti sa prosím vás vz na invalidné a poistenie v nezamestnanosti ?
    veronikasad ak bude prac.pomer končiť dňom dovršenia dôch veku, nič krátiť nemusíš - za predpokladu, že jeho vymeriavací základ nepresiahne mac. mesačný vymer.základ.
    petacuckova Tak nakoniec sa dohodol s majiteľom, že ostane pracovať do konca leta, ale žiadosť si na dôchodok ide dať k 13.3... v tomto prípade keďže dosiahne 62 rokov 13.3, budem krátiť vz na invalidné a poistenie v nezamestnanosti a zaplatí len za dvanásť dní... môžem to urobiť aj hneď v marcovej výplate, alebo musím čakať kým mi donesie papier zo sociálky že poberá dôchodok? Niekedy dávno to bolo tak, že sa poistenie platilo dovtedy kým nedoniesol rozhodnutie a poistenie sa spätne vyžiadalo zo sociálky... a po uzavretí výplat marcových mu dám evidenčný list... bude mu to stačiť okolo 5.4, keď chce požiadať o dôchodok hneď 13.3 ? A je potrebné ho registračným listom odhlásiť z invalidného poistenia a poistenia v nezamestnanosti ?
    Iné nemusím nič ?
      zbaliť

    Odchod do dôchodku a povinnosti ZĽ-a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.