Zavrieť

Porady

Vysporiadanie preddavkov na daň v ČR

Dcéra - študentka mala príjem na Slovensku aj v Česku. Keď zahrnie príjem z ČR do DP, voči ČR už nemá žiadnu daňovú povinnosť? Odtiaľ má iba potvrdenie o príjme a zaplatených preddavkoch na daň. Ako sa vysporiadajú tie preddavky?

Ide mi o to, že ona je daňový rezident SR ale z ČR jej neurobili ročné zúčtovanie, dali jej len potvrdenie o príjme a zaplatených preddavkoch na daň. Musí teda kôli tomu podať daňové priznanie aj v ČR?
Naposledy upravil mamina20 : 05.03.15 at 21:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ak jej zrazili daň a predpokladám , že tam nepracovala celý rok podaním DP v ČR by jej zaplatenú daň mali vrátiť - samozrejme záleží od výšky príjmu. Takisto aj povinnosť podať DP v ČR je závislá od výšky príjmu, nedá sa posúdiť či má , alebo nemá povinnosť tam podať DP
    mamina20 Áno, pracovala tam len pol roka, resp. pracovala na Slovensku a do ČR chodila len na porady - je to česká spoločnosť. Prijem mala 73 919 Czk, chceme urobit teraz slovenske DP s vynatim príjmov, pracovala aj na Slovensku za cca 600 Eur. S tým si asi nejako poradíme, len teda neviem čo s tým českým , či teda vzhladom na ten príjem a to že nebolo urobene ročne zuctovanie,
    máme alebo nemáme povinnosť. Ak by to nebola povinnosť ale len možnosť podať kvôli vráteniu dane asi by sme to nechali tak, lebo sa nevieme orientovať v ich danových zákonoch a tlačivách. Neviem ani dokedy majú v ČR termín podania DP.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prioritne treba podať DP v Česku, odpočitateľná suma dane je 24000 Kč, čiže by jej mali vrátiť všetko. (termín je do 31.3.2015)
    V SR podá DP? pracovala za 600 eur mesačne, či je to jej celkový príjem za rok 2014 v SR?
    Možno ani nemusí podávať, ledaže jej tiež strhli daň a ona ich chce vrátiť.
    Ak podá, použije metodu vyňatia príjmov, zdaňuje len SR príjem.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    balunka akože nemusí na Slovensku podávať ?
    Predsa sa zdaňujú aj príjmy zo zahraničia ,či nie ?
    KEJKA áno, ale som spočítala príjem z česka + 600 eur a vyšlo mi, že je pod hranicou pre povinnosť podať DP v SR. Ale som sa sekla je nad limitom - podať DP musí.
    mamina20 Ja to tiež tak chápem, že musí podať na Slovensku, lebo prijmy SK+CZ sa scitaju, len
    stale som sa nedozvedela, ci aj v Česku majú nejaku hranicu príjmu na povinnosť podania DP ako u nás. Áno, chceme použiť metódu vyňatia príjmov.
    mamina20 600 eur je ročný príjem na Slovensku.
    balunka v Čechách je hranica príjmu 15000 czk
    mamina20 Iba 15000 czk? To je fakt málo, tak to teda bude musieť asi podať aj v ČR. Ďakujem
    Anik stiahli jej daň ?
    mamina20 Áno stiahli jej daň, ale dostala len potvrdenie o príjme, neurobili jej to ročné zúčtovanie.
    Anik Treba podať DP aj v ČR a daň jej vrátia, myslím, že by Ti stálo zato dať to urobiť niekomu čo pozná české zákony a urobí to daňové bez následných problémov a vrátená daň by to vykompenzovala
    KEJKA hranicu v Česku nepoznám, ale oplatí sa jej podať DP v česku, kedže jej daň strhli a na základe DP ju vrátia.
    Slovenské DP podá, český príjem vyjme, takže na zdanenie bude mať tých 600 EUR, ale uplatní prepočet nezdaniteľnej sumy a je dosť možné že jej daň v SR nevyjde.
      zbaliť

    Vysporiadanie preddavkov na daň v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.