Zavrieť

Porady

Obcianske zdruzenie - PU, zaciatok uctovania - datum vzniku, zauctovanie pozicky...

Prvykrat idem uctovat OZ, kedze chcu v buducnosti ziadat o granty, asi by bolo lepsie viest PU. OZ vzniklo 12/2013. Nepodavali DP nakolko cinnost zacali vykonavat az v 2014. V r.2013 bola len jedna darovacia zmluva na drobny majetok a jedna faktura za dopravu k tomuto majektu, ktora bola uhradena az v r.2014. Myslim, ze by mala byt urobena aj zavierka za r.2013, kde by asi figurovala len tato faktura (nic ine nemam k tomuto obdobiu) a drobny majetok v reprodukcnej cene na ucte 112 (nakolko svoju cinnost zacali az 2014)? Uvazujem spravne? Alebo je mozne nerobit zavierku za k 31.12.2013?
Doplnenie o zauctovanie pozicky, to sa v komentaroch rozobera :-)
Naposledy upravil nika.sum : 05.03.15 at 17:32
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

    Papierniková
    tak ako píšeš, malo byť účtované v roku 2013, aj keď nie na účet 112 - tam sa účtuje materiál a píšeš, že to bol drobný majetok ... mala byť zúčtovaná aj darovacia zmluva aj faktúra a zároveň urobená uzávierka ... nakoľko náklady majú byť účtované v období, s ktorým časovo a vecne súvisia, čo je v tvojom prípade rok 2013
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nika.sum material som to dala, kvoli tomu, ze to nebolo zaradene do spotreby, hoci zdruzenie vzniklo 12/2013, cinnost zacala az od januara 2014..zavierku som urobila aj zmluvu :-). Teraz sa trapim na aky ucet zauctovat pozicku zdruzeniu :-(
    Papierniková že by 211,221 / 249 ... v prípade, že ide o krátkodobé ...
    nika.sum toto je ale od clena zdruzenia, podla knihy je to 379 kratkodoba a 479 dlhodoba, moze byt? Dakujem za vas cas....ide mi to ako v lete na saniach :-)
    Papierniková ak je to od spoločníka tak potom to je OK tak ako píšeš
    nika.sum este sa mozem spytat, ked spolocnik-clen pozicia bezurocnu pozicku, ci uz dlhodobu alebo kratkodobu nema to nejaky danovy dopad napr. na toho spolocnika?
    Papierniková nemá
    nika.sum dakujem, prepacte ze sa pytam take hluposti, ale uz som tolko toho citala, ze niekedy vam nad banalitami...
    Papierniková
      zbaliť

    Obcianske zdruzenie - PU, zaciatok uctovania - datum vzniku, zauctovanie pozicky...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.