Zavrieť

Porady

Ako je to teraz s registračnou pokladnicou pri ZŤP, ako je to pri hotovostných platbách v tomto prípade ?

- som živnostník,
- prevádzkujem eshop,
- vediem jednoduché účtovníctvo včetne skladového hospodárstva,
- som platca DPH,
- som ZŤP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    belakm Ja sice z minulajska pokladnu mam a riadne uctujem, ale ako potom budem uctovat v uctovnictve? Normalne ako kedysi, ked pokladne neboli? Vydajky a zauctovanie v pokladni prijem s vplyvom na DPH?
    Samozrejme je to pohodlnejsie bez pokladne a hlavne pruzne, ked vydam resp. predam tovar bez papierovaciek.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    belakm (Dnes 18:20) Ja sice z minulajska pokladnu mam a riadne uctujem, ale ako potom budem uctovat v uctovnictve? Normalne ako kedysi, ked pokladne neboli? Vydajky a zauctovanie v pokladni prijem s vplyvom na DPH?
    Samozrejme je to pohodlnejsie bez pokladne a hlavne pruzne, ked vydam resp. predam tovar bez papierovaciek.


    Ak si živnostník ŤZP, nie si povinný používať ERP. Si ale povinný vydať zákazníkovi doklad o kúpe - pozri zákon o ochrane spotrebiteľa.
    Zároveň ako platiteľovi DPH, ti zákon o DPH v § 72 ustanovuje povinnosť vyhotoviť faktúru resp. zjednodušenú faktúru (§ 74).
    Takže bez "papierovačiek" by to nebolo v súlade so zákonmi.
    belakm a keby som predaval na trznici gulas, to by som ako vydaval doklad ?
    avalik no buď vypíšeš rukou doklad alebo použiješ svoju starú ERP ktorú máš a budú tam vytlačené všetky potrebné údaje

    Ako je to teraz s registračnou pokladnicou pri ZŤP, ako je to pri hotovostných platbách v tomto prípade ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.