Zavrieť

Porady

Príjem z urbáru - paušálne výdavky

Dobrý deň,
SZČO má okrem živnosti aj príjem z urbáru, ktorý musí zdaniť. Na potvrdení je podiel na príjmoch a podiel na výdavkoch. Môže na príjem zo živnosti použiť paušálne výdavky a na príjem z urbáru zapísať podiel na príjmoch a podiel na výdavkoch alebo má aj na príjem u urbáru použiť paušálne výdavky 40% ?
Ďakujem
Mila123 prvá možnosť je správna, predpokladám, že príjem bol za 1. polrok 2014
marions Prvá možnosť je správna? Takže zapísať do DP sumy z potvrdenia podiel na príjmoch a podiel na výdavkoch? Tak som to začala robiť ale čo začiarknem v takom prípade pod tab. k §6? paušálne či preukázateľné? Tam som zastala.
A príjem bol za rok 2013 vyplatený v 2014
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ja si myslím, že nemôžeš kombinovať v tomto prípade.
    pre obidva príjmy rovnaké výdavky.
    dobre je to rozpísané aj v poučení k DP
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions Aj ja si myslím, že ak uplatňujem paušálne, tak z potvrdenia zoberiem len príjem a uplatním 40%. Dúfam, že to bude správne. Vďaka
    Katy a R prípadne prepočítaj, čo sa ti viac oplatí - či výdavky percentom z príjmov a či skutočné? . záleží od výšky jednotlivého príjmu - a tiež od skutočných výdavkov zo živnosti
    marions zo živnosti je lepší paušál, z urbáru preukázateľné ale su menšie, tak uplatnim paušál. Len som chcela potvrdiť, že sa nemôžu kombinovať výdavky. Ďakujem
      zbaliť

    Príjem z urbáru - paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.