Zavrieť

Porady

Odovzdaný funkčný notebook do servisu, po vyčistený nefunkčný. Ako postupovať?

Zdravím Vás

prosím o radu, sme novo otvorený servis (cca pol roka) a riešime prvýkrát takýto problém.
Zákazník doniesol na vyčistenie chladenia notebook HP PAVILION DV6000 (AMD procak, Nvdia grafika) , ktorý bez problémov fungoval. Po rozobratí, vyčistení a opätovnom zložení notebook už nefunguje.
Otázka je ako postupovať pri riešení takého to problému so zákazníkom ?
Mám začať reklamačné konanie ?
Má zákazník právo na vrátenie peňazí (ako vyrátam cenu ked je to 6 ročný notebook) ?

Všetci čo robia s notebookmi vedia že tento notebook je známy chybou grafiky, ktorá sa kazí a maloktorý model ešte funguje.
Jednoducho povedané, vieme že mi ako servis sme ten notebook nepoškodili pri rozoberaní len sme mali tú smolu že grafika odišla práve nám v rukách. Ale vnímame aj zákazníkovu stranu, že on doniesol funkčný notebook.
PS: Reflow grafiky nepomohol.

Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž - máte smolu a problém. Zákazník vám odovzdal výrobok, ktorý bol funkčný. Takže ho aj funkčný vrátiť musíte. Ako to vyriešite - je na vás. Že práve odišla grafika - ja sa pýtam - pri tom čistení bolo potrebné uviesť do chodu ten NB? Asi nie. Pri čistení sa rozoberá a znova poskladá. Takže chyba bola pri demontáži, čistení, montáži... výhovorka na 6-ročný NB, výhovorka na "odchádzajúce" grafiky neobstojí.... k poškodeniu došlo vtedy, keď ste to mali vy v rukách....

    Dve možnosti: zľava, prípadne grátis a nech si to dá opraviť sám, alebo zháňajte grafiku....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sarko v priebehu 3 mesiacov sme vyčistili 60 notebookov a ani pri jednom z nich nenastal problém, nemyslí že nastalo pochybenie pri čistení z našej strany, a pri čistení sa notebook nemá prečo zapínať ako ste napísali a ani to nerobíme, zapína sa iba pre kontrolu pocelom servisnom úkone.
    Grafika sa nemení je to celá kompletná matičná doska ( ktorá sa momentálne už nedá zohnať, pre ich kvalitu ako som spomínal vyššie) a nemal by som vôbec problém službu dať zákazníkovi grátis ale stým asi nebude súhlasiť.
    misoft Ukecať ho.....
    mecky tak teraz mu uz hlavne nemas aku sluzbu dat gratis
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Možno je to mimo témy, ale nedá sa odškodniť cez poistku, ak máte uzavretú na zodpovednosť za škodu...

    Odovzdaný funkčný notebook do servisu, po vyčistený nefunkčný. Ako postupovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.