Zavrieť

Porady

Aký mám dať hrubý príjem?

Dobrý deň, aký mám dať hrubý príjem zo živnosti za rok 2014?
Chlapík vystavil faktúru na 1500, ale reálne dostal 500. Tých 1500 eur prišlo nie na jeho osobný účet, ale účet kolegu, s ktorým si danú výšku rozdelili. Výšku pohľadávok má 6900 eur a v skutočnosti má príjem 4500. Ak mu dám výšku 6900,stane sa platcom na SP od júla. Tak teraz neviem, čo mám robiť, Taktiež neviem, či má nárok na uplatnenie si paušálnych výdavkov. Stretol sa niekto s týmto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Máš vystavené faktúry a máš úhrady faktúr.
    Do príjmov sa zahŕňajú ZAPLATENÉ príjmy - ostatné sú pohľadávky.

    Do príjmov zahŕňaš aj ZAPLATENÉ pohľadávky z minulých rokov
    Naposledy upravil kn-alka : 10.03.15 at 05:39

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Nech mu kolega vystaví faktúru na peniaze, ktoré dostal on. Ak nechce urobiť faktúru, nech si do budúcna rozmyslí, s kým a prečo bude spolupracovať. A áno, stretla som sa s tým, že podnikatelia špekulujú a vymyslia niečo veľmi nápadité,z čoho má v prvom kole hlavu v smútku ekonó/ka, v druhom rade podnikateľ pri kontrole a v treťom rade všetci v podobe slovenských zákonov.
    Adriana7675 pokúšala som sa im to vyhovoriť,ale nepočúvali :-(((. Ako príjem mu dám čistý (reálny príjem) a presunú sa mu pohľadávky. Je to motanica,ale ďakujem krásne. Hlava ma až bolí z niektorých prípadov :-)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do príjmu mu daj celých 2000€ (cez ID sumu 1500€), nech ti predloží výpis kolegu. Lebo firma, ktorej bola fa vystavená ti to ako neuhradenú pohladávku, ktorú by si mala priložiť k inventúre pohladávok, nepotvrdí.
    Povinnej registrácii v SP sa týmto spôsobom nevyhne.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Adriana7675 takže do peňažného denníka mu dám príjem 500 a cez ID zvyšok. Správne tomu rozumiem?
    veronikasad Ano, upozorni klienta, že tým že si dal časť fa na iný účet nič nevyrieši. Odberatel mu nepotvrdí, že fa nebola zaplatená.
    Adriana7675 Ďakujem veľmi pekne.
    Urobím to takto:
    1. prijatú čiastku faktúry zaevidujem do PD na účet v plnej výške 1500,00 ( potrebuje kópiu výpisu)
    2. v hotovosti PPD prijmem od "kolegu" čiastku500,00eur
    3, 1000,- eur tu vystavím VPD tomu "kolegovi"a znížim tak reálny príjem z 1500 na 500-, (teda na taký, aký v skutočnosti dostal) čistý a aj hrubý príjem sa mi vyrovná na 500.-
      zbaliť

    Aký mám dať hrubý príjem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.