Zavrieť

Porady

Bankový výpis

Prişli zanou s otázkou, či si môže dať szčo do účtovníctva bankový účet, ktorý nie je evidovaný na jeho meno ale používa h na podnikatelske ucely. Ide len o platenie odvodov a prijem za faktury. Viem že zakon neurčuje, aký účet sa ma na podnikanie využívať. Ale tu neviem či je to správne,keďže na bankovom výpise nefiguruje meno podnikatela. Prosím o radu, či taýto výpis môžeme dat do účtovníctva. Prosím o odpoveď typu ano alebo nie. Netreba to bližšie rozoberať
3 komentárov     zbaliť
veronikasad vedie účtovníctvo, alebo si uplatňuje paušálne výdavky ? Aj keď ide o súkromný účet, bol nahlásený na DU že sa využíva na podnikanie ?
Demi0 Nebol nahlaseny a nie neuplatnuje. Neda sa to dodatocne nahlasit ?
veronikasad Až teraz som si prečítala, že účet nie je evidovaný na jeho meno. Na koho meno je a prečo ?

Spätne sa nahlásiť dá, ale DU posiela "pozdrav".
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Nie, o bankovom ucte ktory nie je na jeho meno sa neuctuje, ani ak z neho chodia platby... ani nan.
    Platby /jednotlive/ na zaklade tohto vypisu sa ale daju zauctovat /ja to robim IDčkom/. Ale nikde sa nebude riesit bank. ucet, zostatok na nom a pod. A ani poplatky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.