Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zatiaľ nárok na SD nevznikol, musíš mať najmenej 15 rokov poistenia a dôch. vek.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dôchodkový vek je 62 rokov, v znení súčasného zákona ti nárok na SD vznikne len v prípade, ak máš 15 rokov dôch.poistenia, vrátane náhradných dôb, do ktorých sa započítava aj doba štúdia a starostlivosti o dieťa.
    Moninka33 a keby som si začala platiť sociálne poistenie ? Niekde som sa dočítala, že sa berie do úvahy posledných pat rokov a vtedy je dobre ak nemáte odpacovaných tých 15 rokov ak si začnete platit poistenie...je na to niečo pravdy ?
    veronikasad Zle si čítala. Neberie sa do úvahy posledných 5 rokov. Priemerný osobný mzdový bod sa počíta z príjmu od roku 1984. Ak nebudeš mať 15 rokov dôchj.poistenia, nárok na SD ti nevznikne.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    DUFAM ze sa to zmeni. Nechapem, ako sa da aj pri extremne lavicovom hodnoteni zasluh proletara dat niekomu dochodok za 15 rokov v pracovnom procese len o par desiatok EUR menej ako cely produktivny zivot poctivo pracujucemu ( a odvody platiacemu / tiez proletarovy ) cloveku. Smer Grecko ???
    veronikasad Na základe čoho je tvoja úvaha ? Na výšku SD majú vplyv 3 veličiny :
    - priemerný osobný mzdový bod
    - doba dôch.poistenia
    - aktuálna dôch.hodnota.

    Aj minimálny dôchodok sa má vzťahovať len na dôchodcov, ktorí majú 35 rokov dôch.poistenia

    Starobné dôchodkové poistenie ak mám odrobených iba 14 rokov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.