Zavrieť

Porady

Môže mi prosím niekto odpovedať, ako riešiť DPH? Došlá FA platcovi DPH (SR) od neplatcu DPH (SR) za služby vykonané v ČR v mene CZK

Dobrý deň prajem,
prosím Vás, lámem si hlavu nad týmto prípadom. Slovenský platca DPH obdržal faktúru za zámočnícke, potrubárske a zváračské práce od slovenského neplatcu DPH v českej mene. Služba bola poskytnutá v ČR. Ako riešiť DPH u platcu aj neplatcu? Jednoduché účtovníctvo.
Ďakujem.
Naposledy upravil habdula : 17.03.15 at 12:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    všeličo som prečítala,

    ale aj tak som sa stále nedopátrala
    SR platca SR neplatcovi miesto dodania ČR

    rôzne kombinácie..., ale takú to nie
    Naposledy upravil Kabaka123 : 18.03.15 at 05:15
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    habdula nestihla som si pozrieť, čo si sem dala predtým ... no toto je tovar a nákup z EÚ a z pohľadu DPH je to dosť staré (2012 rok) ... vidím to tak, že zajtra zavolám na callcentrum do BB. Ďakujem, že si tomu venovala čas vážim si to
    Kabaka123 nemáš začo.... už som všeličo prečítala....ale stále to nie je ono.... potom sem zaves aj výsledok... ako si pochodila...
    habdula ja už to riešim týždeň a neviem sa k ničomu dopátrať, uvidím, čo tá Banská, dám sem odpoveď. Ďakujem ešte raz.
    habdula No, tak odpoveď z daňového riaditeľstva. Ak služba súvisí s nehnuteľnosťou, tak miesto dodania je tam, kde nehnuteľnosť, čiže v ČR, to sme vedeli. V tomto prípade by sa dodávateľ služby (neplatiteľ DPH) mal informovať na daňové povinnosti v ČR a v prípade, ak to nesúvisí s nehnuteľnosťou, tak miesto dodania je sídlo príjemcu. Dodávateľ (neplatiteľ DPH) si sleduje obrat kvôli prípadnej registrácii a platca DPH v tomto prípade DPH nerieši vôbec.
    Kabaka123 super zase sme o niečo múdrejší
    Zorenka1 aj ja som zvedavá ....
    habdula Pozri vyššie, vložila som odpoveď z daňového riaditeľstva.
      zbaliť

    Môže mi prosím niekto odpovedať, ako riešiť DPH? Došlá FA platcovi DPH (SR) od neplatcu DPH (SR) za služby vykonané v ČR v mene CZK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.