Zavrieť

Porady

Mám nárok na vrátenie dane?

Dobrý deň, mohla by som Vás poprosiť o informáciu ohľadom priznania dani z príjmu, som vdova poberám vdovský dôchodok, som nezamestnaná, v minulom roku som bola členom volebnej komisie a mala som nejaký príjem a bola mi zrazená aj daň, viem, že nie som povinná si podať daňové, ale keby som mala nárok na vrátenie zrazenej dane, tak by som to využila. Ďakujem
10 komentárov     zbaliť
veronikasad kolko si malazrazené preddavky na daň ?
evdana 21,55 eur
veronikasad to je hrubá mzda, alebo zrazená daň ?
buchač Členovia komisií sú za svoju prácu počas volieb odmeňovaní. Výška odmeny sa ustanovuje v sume, ktorá pripadá na jeden pracovný deň z priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve za predposledný kalendárny štvrťrok pred kalendárnym štvrťrokom, v ktorom sa konajú voľby. Odmena sa zdaňuje, keďže podľa zákona o dani z príjmov ide príjem zo závislej činnosti. Výška odmeny je 37,64 eura, peniaze idú zo štátneho rozpočtu.

http://www.etrend.sk/financie/byt-cl...poslancov.html
veronikasad Juraj, nikdy som vo volebnej komisii nebola, tak som sa o výšku odmeny nezaujímala, Ak by 21.55€ bol hrubý príjem, daň do 5€ jej nevrátia. Preto moja doplňujúca otázka ...
evdana hrubá mzda bola 118,20 eur, zdravotné 4,72 eur, a zrazený preddavok dane 21,55 eur
kn-alka ešte raz: treba podať DP typu A a daň Vám bude vrátená
veronikasad OK, podaj si do 31.3.2015 daňové priznanie typu A, zrazenú daň ti vrátia do 10. mája 2015
buchač Šak v poho , Veronka...

Dávnejšie som bol pri voľbách...činnosť pre jednu prieskumnú agentúru.
Tiež mi stiahli daň, uplatnill som si vratku...tak preto viem.

Inak by som sa do témy nemontoval...
evdana veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evdana a mám v riadku 37 odpočet na daňovníka uviesť sumu 3803,33 eur alebo to nič neovplyvní?
    veronikasad NČZD nič neovplyvní, pretože uplatňuješ zdanenie podľa § 46a), lebo celkový príjem je do 1/2 ročnej NČZD
    evdana Ďakujem
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Áno
    Podaj daňové a obratom (za nejaký čas) príde vyrovnávka.

    Mám nárok na vrátenie dane?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.