Zavrieť

Porady

Nákup PC + operačný systém XP

Prosím o radu, ako spravne zaúčtovať nakúp PC kde nam fakturujú
PC.................................15.550,-
OEM Windows XP............. .3.590,-
DPH.............................. 3.636,60
---------------------------------------
Spolu: 22.776,60,-
Majetok do 30.000 zaradujeme rovno do nákladov.
Mám zaúčtovať aj operačný systém do ceny PC alebo zvlásť?

501/321 15.550,-
518/321 3.590,-
343/321 3.636,60,-
alebo
501/321 19.140,-
343/321 3.636,60,-
Prosím poradte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    SW zakúpený spolu s PC je súčasťou Oc PC, teda zaúčtovať spolu - tj. 2. varianta.
    Pozn. a zvlášť ak ide o OEM verziu, ktorú nemôžeš nainštalovať na iný PC.
    Naposledy upravil Janca : 16.05.06 at 09:52 Dôvod: doplnenie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Daduľa
    Prosím o radu, ako spravne zaúčtovať nakúp PC kde nam fakturujú
    PC.................................15.550,-
    OEM Windows XP............. .3.590,-
    DPH.............................. 3.636,60
    ---------------------------------------
    Spolu: 22.776,60,-
    Majetok do 30.000 zaradujeme rovno do nákladov.
    Mám zaúčtovať aj operačný systém do ceny PC alebo zvlásť?

    501/321 15.550,-
    518/321 3.590,-
    343/321 3.636,60,-
    alebo
    501/321 19.140,-
    343/321 3.636,60,-
    Prosím poradte
    Ak to nebudete odpisovať( nemusí,lebo nesplní 30000.-), PC 501AE, SOFT 518AE.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Trvám na svojom názore, lebo nejde o nákup "hocikde" inštalovateľného SW, ale ide o OEM verziu a tá sa môže inštalovať len do toho PC s ktorým je kúpená.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Tweety
    Ak to nebudete odpisovať( nemusí,lebo nesplní 30000.-), PC 501AE, SOFT 518AE.
    Postupy nehovoria o cene ale o "princípe" kedy je softvér súčasťou ocenenia hardvéru.

    S uvádzaným uzáverom sa nestotožňujem.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    OEM verziu MS OFFICE mozem kupit aj spolu s mysou, predsa aj to je hardware.
    Ani nepredpokladám, že MS OFFICE bude súčasťou ocenenia myši.
    V príspevku uvádzam podmienku, ak je softvér súčasťou ocenenia hardvéru. Nepredpokladám, že každého.

    suzuki je offline (nepripojený) suzuki

    suzuki
    Aj tak si myslím, že všetko vyrieši vnútropodniková smernica, kde si každý stanoví ten vlastný postup.

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    Ahojte. Prečítala som už nejaké príspevky, ale všade sa rozchádzajú názory na to, ako správne zaúčtovať nákup PC spolu so software-om. Mohli by ste ma prosím usmerniť? Ja mám vo fa rozpísané:
    - notebook
    - 4GB USB
    - 16GB USB
    - MS Office Small Bussines
    - 16GB Mikro SD High Capacity Card

    Môžem zaúčtovať všetky položky okrem MS Office na 501? A MS Office na 518?
    Ďakujem.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    pokial je to OEM verzia, uctujem samostatne iba SAMOSTATNY SOFTWARE, teda vsetky programy okrem operacnych systemov, ci uz solo, alebo serveru. Ak niekto tvrdi, ze MS OFFICE A INE oem verzie, uctovat k PC, s tymto sa nestotožnujem jednoznacne, pokial nejde o operacny system, teda ked mam fakturu, kde je ms office za 20 000, pc za 29000 windows xp za 5000, tak pc + xp dam spolu, a office samostatne, pretoze je to sice oem verzia, ale beriem to tak, ze bez nej pocitac funguje, kdezto bez operacneho systemu nie. Teda ja pripocitavam k cene PC iba operacny system a ziadny iny software. OEM verziu MS OFFICE mozem kupit aj spolu s mysou, predsa aj to je hardware. takze v tomto pripade spocitat dokopy, zauctovat na 501AE bez dane.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    ale software neni skoro nikdy sucastou ocenenia hardwaru, a ak je, ako by si to chcela vycislit????????????? kedze sa tu cenu samostatne nedozvies????????????
    ja hovorim len to, ze vacsinou je na fakture takto napr. PC /centralna jednotka/ + monitor + klavesnica + mys + windows XP + ms office oem

    z toho urobim pocitac+oper system, ms office osobitne

    keby tam bolo len PC zostava /a v nejakom popise napisane, ze obsahuje instalovany office oem/ tak predsa si nemozem vymysliet cenu a jednoducho ju odobrat z toho pc...

    MS OFFICE neni sucastou ocenenia mysi, ale podmienka na kupu OEM verzie je taka, ze sa musi zakupit spolu s hardwarom. Lenze zakon to nedomyslel, lebo hardware je aj mys. Teda ked si idem kupit win xp, zaplatim 3 x viac, ako ked ho kupim s mysou za 150 Sk... aspon niektori predajcovia takto obchadzaju zakon /kedze to sam zakon umoznuje/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.