Zavrieť

Porady

Odložená daňová pohľadávka

Prosím o radu - účtujem odloženú daň za rok 2014. Vstupuje mi do odloženej daňovej pohľadávky aj strata z tohto roku, z roku 2014 ? Lebo ja som to tam nedala, a mam pocit ze to je zle Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    vstupuje, ak je predpoklad, že v ďalšej činnosti sa dosiahne základ dane. Dokonca si myslím že aj licencia, ak bola platená.
    klerak ako je to prosím s tou licenciou? to dám do odloženej daně aj ztratu za r. 2014 aj zaplatenú licenciu za r. 2014?
    KloferHladny ak je povinnosť účtovať o odloženej dani, potom daňová licencia je započítateľná na budúcu daň (je odloženou daňou) a daň zo straty za predpokladu dosiahnutia zisku je tiež odloženou daňou.

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... ja len doplním - vstupuje, ale len daňová strata za predpokladu, že bude odpočítateľná v budúcnosti od základu dane.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    stdr Predpoklad je... a teraz co... mam urobit opravne vykazy? Alebo to mozem urobit v tomto roku? Dakujem za odpoveď.
    KloferHladny a audit prebehol ??
    stdr už nemáme povinnosť auditu
    stdr uz nemame povinnost auditu, ale o odlozenej dani uctujeme. Prosim poradte mi niekto, ci mam poslat dodatocne vykazy a opravit to... tu danovu stratu pravdepodobne budeme umorovat, ale neviem ci v tomto roku. mozem tu odlozenu pohladavku uctovat aj buduci rok??? nevadi to?
    KloferHladny Ak účtovná závierka nebola schválená, opravil by som účtovanie a ešte raz zostavil závierku. Ak bola schválená, o odloženej dani sa bude účtovať až pri uzatváraní aktuálneho účtovného obdobia - závierku neopravuj. Odložená daňová pohľadávka z dôvodu straty zvyšuje voľný zisk na rozdelenie. Spoločníci teda nevyberú väčší zisk než na aký by mohli mať nárok v prípade zaúčtovania odloženej daňovej pohľadávky. A ešte poznámka: v postupoch účtovania PÚ je zverejnený postup (§10) čo robiť v prípade, ak spoločnosť už nemá povinnosť účtovať o odloženej dani a rozhodla sa o nej neúčtovať (zúčtovanie zostatku 481)
    stdr Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Uzávierku opravovať nebudem, zisk sa určite deliť nebude... Predpoklad zisku za 2015 bude len v prípade že predáme pozemok, o čo sa snažíme už niekoľko rokov...
      zbaliť

    Odložená daňová pohľadávka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.