Zavrieť

Porady

neplatca DPH

Dobrý deň,

vediem jednoduché účtovníctvo neplátcovi DPH v Money S3 a na vystavených faktúrach mi neuvádza, že som neplátca. Mám niečo zle nastavené?

Vopred ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zorenka1 je offline (nepripojený) Zorenka1

    Zorenka1
    Pozri nastavenia firmy, a pozri aj nastavenie fakturácie, tam sa zrejme dá nastaviť že sa jedná o neplátcu DPH. Nerobím v Money, ale určite v nastaveniach sa dá zadať táto informácia

    Isabel je offline (nepripojený) Isabel

    Isabel
    V prvom rade treba mať v Money v Možnosti a nastavenia v Nastavení účtovného roku na prvej záložke Všeobecné ako typ subjektu "Nie je platiteľ DPH".

    Následne pri tlači faktúry (tam kde sa vyberá na akú tlačiareň chceš tlačiť) treba vybrať správny a aktuálny formulár faktúry, odporúčam FV_210FA - Faktúra vystavená - neplatca DPH (prípadne vyskúšaj viaceré formuláre).
    Potom vľavo hore pod dátumom vystavenia a splatnosti uvedie veľkými tlačenými NIE SME PLATITELIA DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.