Zavrieť

Porady

Môžem si uplatniť vo februári 2015 DPH z faktúry, ktorá bola zaplatená preddavkom v 10/2014?

Môžem si uplatniť vo februári 2015 DPH z faktúry, ktorá bola zaplatená preddavkom v 10/2014? Alebo musím podať dodatočný KV DPH a aj DP DPH? Zabudla som si totiž v októbri vytlačiť elektronickú faktúru, išlo o malú sumu, tak mi to nejak ušlo. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    uplatniť si môžeš DPH len podaním DDP DPH, kedže doklad, ako uvádzaš, si mala, len si ho zabudla. Ak máš teraz vo februári vyúčtovaciu faktúru, kde je odpočítaná tá záloha z 10/2014, tak s tým už nič nenarobíš.
    Píšeš, že ide o malú sumu v neprospech daňovníka, nemusíš si ju nárokovať, nie je to sankcionované.

    upravujem:
    baculacik (Dnes 14:12) Najskôr prišla preddavková fa, tú som uhradila, následne bola odoslaná fa elektronicky (faktúra za dodanie tovaru nie k prijatej platbe). Dodávateľ odoslal faktúru elektronicky a ja som si ju zabudla vytlačiť a aj zaúčtovať

    a túto faktúru si kedy dostala? ostrú faktúru zaúčtuješ normálne podľa dátumu dodania (rok 2014 alebo 2015, len DPH zaúčtuješ ako nedaňový náklad. Faktúru spáruješ so zaplateným preddavkom.
    Naposledy upravil KEJKA : 23.03.15 at 12:27
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    baculacik aha, takže si ju nárokovať nemusím? Tak to mi vyhovuje, to bude pre mňa najlepšie. Len teraz rozmýšľam, že ako vyrovnať v účtovníctve ten zaplatený preddavok...
    Llívia Tvár sa, že si faktúru dostala až teraz. Aj tak nikto nezistí, kedy ti reálne prišla.
    fortunka Prišla si na to pri kontrole učtovníctva kvoli uzavierke? Ak ano, nauctovala by som tu fakturu este ku koncu roka a sparovala s uhradou z 10/2014
    baculacik kejka - tú faktúru som dostala hneď v októbri 2014. fortunka - áno prišla som na to až pri uzávierke.
    Takže baby zaúčtujem do decembra ale DPH-čku si neuplatním, takže faktúru zaúčtujem ako keď mi príde fa od neplatcu DPH áno? Som nevedela, že sa to takto môže, myslela som si, že keď už ju mám, musím ju zaúčtovať s DPH aby krížovo sedeli KV DPH... Dobre vedieť
    KEJKA no DU hlavne ide o to, aby sa DPH odviedla, ak sa jej dobrovoľne vzdáš, tak ťa pokutovať nebude.
    baculacik Ďakujem veľmi pekne
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nebola k preddavku zaslaná faktúra k prijatej platbe vopred? Alebo prišla len faktúra za celkové dodanie?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karakul ... však píše, že zabudla v 10/2014 vytlačiť e-faktúru, t.j. asi mala doklad k prijatej platbe...
    Tweety veď faktúru pošle dodávateľ, tak ako zabudla vytlačiť e-fa? , a píše o uplatnení, dosť je to nejasne napísané
    karakul ... žeby jej tú faktúru poslal dodávateľ elektronicky, ale možno to upresní
    Dav e-faktúra od dodávateľa
    baculacik Najskôr prišla preddavková fa, tú som uhradila, následne bola odoslaná fa elektronicky (faktúra za dodanie tovaru nie k prijatej platbe). Dodávateľ odoslal faktúru elektronicky a ja som si ju zabudla vytlačiť a aj zaúčtovať.
    Tweety potom už môžeš uplatniť len cez DDP , ak nepodáš, dph bude nedaňovým nákladom.
      zbaliť

    Môžem si uplatniť vo februári 2015 DPH z faktúry, ktorá bola zaplatená preddavkom v 10/2014?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.