Zavrieť

Porady

Danove priznanie - danz prijmu FO

V tlačive o dani z príjmu FO - tlačivo typu A mam vyplniť 56 riadok (Daň - daňová povinnosť). Podla pokynu tam mám odpísať hodnotu z riadku 43 (Daň podľa §15 zákona o dani z príjmu, t.j. 690 eur), kedže hodnoty v iných odporúčaných riadkoch mam nulové. Aj by som vyplnila hodnotu z riadku 43, ale ešte je vo vysvetlivke c.13 k danemu riadku uvedene, že tam má byť prípadne nula, ak: si ako daňovíik neuplatňujem daňový bonus(neuplatňujem) a moje zdaniteľné príjmi nepresiahnu 50% sumy podľa § 11 ods.2 písmena a). A tu je problém. Z akej sumy mam tých 50 % počítat, aby som vedela či som ich prekročila alebo nie, lebo v danom zákone je to šalamúnsky napísané.

Zákon znie: Ak daňovník v príslušnom zdaňovacom období dosiahne základ dane, ktorý

a) sa rovná alebo je nižší ako 100-násobok sumy životného minima 39a) platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia (ďalej len "platné životné minimum"), nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka je suma zodpovedajúca 19,2-násobku sumy životného minima 39a) platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia (ďalej len "platné životné minimum"),


Prosím vás o radu.
Môj príjem - úhrn príjmov je 8163,98 eur a dan po odrátaní nezdaniteľnej časti je 690 EUR (riadok 43).

Ďakujem.
kn-alka máš vyššie príjmy, teba sa tá poznámka o 50%-tách netýka, ty v r.56 uvedieš sumu 690 €
Articoka567 Ďakujem :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    chcelo by to prečítať (aj opakovane) poučenie na vyplnenie DP potom to až také zložité nebude
    - teba sa tá vysvetlivka netýka - vyplň riadok 43 ako vyšiel - určite tam nula nebude (prezradím, že ide o sumu 1901 a nejaké drobné ) - tých 50%
    Katy a R prepáč (ešte ťa domýlim viac) riadok 56 - z r 43 som myslela - ako už aj jarka vyššie napísala

    Danove priznanie - danz prijmu FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.