Zavrieť

Porady

Je možné podať opravné daňové priznanie typ B k riadnemu DP typ A?

Zamestnávateľ vykonal za zamestnankyňu daňové priznanie typ A (neviem z akého dôvodu), ale ona má okrem príjmu zo závislej činnosti aj príjem z osobnej asistencie. Z toho dôvodu je potrebné podať daňové priznanie typ B.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zamestnáv. vykoná RZD na základe žiadosti, nerobí teda DP. Takže ho musela pižiadať. Aj ked je urobené, môže podať DP.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R opravné už treba
    Tweety hej opravné, RZD sa považuje za riadne DP
    ika5521 Presne toto mi nešlo do hlavy, že prečo DP, ale skutočne ho podal a sfalšoval podpis.
    veronikasad Zamestnávatel ho aj za zamestnanca podal ? Má preplatok na dani, alebo žiadal o doplatenie DB ?
    ika5521 Podal ho a vznikol preplatok okolo 2€ + 9€ zamestnanecká prémia.
    veronikasad Po dohode so zamestnancom (smozrejme bezplatne) robím DP typu A aj ja v prípade, ak má vysoký preplatok dane, alebo si uplatňuje zam.prémiu alebo doplatok DB (o dôvode -v prospech zamestnancov - písať nebudem)
    ika5521 Ja robievam tiež zamestnancom, keď o to požiadajú, ale s takýmto prípadom som sa ešte nestretla.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak už je RZD spravené (však ale načo si žiadala zamestnávateľa??) - tak teraz urob opravné DP typ B. (všetky príjmy)
    doplním:
    http://www.porada.sk/t261976-ako-pod...dane-dp-a.html
    Naposledy upravil Katy a R : 23.03.15 at 17:16
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad V prvom príspevku píše, že nevie z akého dôvodu, ale zamestnávatel jej urobil DP typu A - nie RZD.
    Katy a R áno - máš pravdu - ale je jedno, či je spravené RZD, alebo DP typ A (sú rovnocenné)
    veronikasad súhlasím, ale to druhé má byť B-čko. Neviem, či postup ktorý som uviedla v predch.odpovedi je správny., keďže všetky budú podané v lehota na podanie DP.
    ika5521 Ďakujem, takže ak to správne chápem RZD a DP typ A sú rovnocenné a treba podoať DP typ B opravné?
    veronikasad Ak budeš podávať len B-čko, tak opravné.
    ika5521 Našla som k tomu ešte toto, takže z toho vyplýva, že treba podať B opravné.

    Opravné a dodatočné daňové priznanie k dani z príjmov FO – typ A

    Ak daňovník, ktorý podal daňové priznanie k dani z príjmov FO – typ A, zistí, že jeho daňová povinnosť je v skutočnosti vyššia, ako uviedol v riadnom daňovom priznaní, má povinnosť podať opravné alebo dodatočné daňové priznanie:
    v prípade, že túto skutočnosť zistil do termínu na podanie riadneho daňového priznania, má povinnosť podať opravné daňové priznanie podľa § 39 ods. 1 ZSDP. Ak v daňovom priznaní uvádza len príjmy zo závislej činnosti podľa § 5 ZDP, podá dodatočné daňové priznanie – typ A. Ak zistí, že mal aj iné príjmy okrem príjmov zo závislej činnosti podľa § 5 ZDP, má povinnosť podať opravné daňové priznanie – typ B. Správca dane na predchádzajúce daňové priznanie neprihliada;
    Katy a R máš to hneď na začiatku
    ika5521 áno ďakujem len som si to chcela overiť z viacerých zdrojov
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Neviem, či je to úplne správny postup, ale ja by som podala opravné DP typu A s nulami a riadne typu B.
    ika5521 Ja som uvažovala tiež takto, pretože v A je uvedené rodné číslo, pričom v B bude DIČ, tak by to možno ani nespárovali správne.
    Katy a R rodné číslo by problém nebol ... problémom by boli dve DP!

    Je možné podať opravné daňové priznanie typ B k riadnemu DP typ A?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.