Zavrieť

Porady

zverejnenie nezdanovania vyplat , co sa moze stat zamestnancovi ak sa to rozhodne zverejnit, lebo mu to uz nevyhovuje

ani neviem ako spravne sformulovat otazku, roky som pracovala pre firmu, ktora zdanovala len cast prijmov a cast, dost vysoku nam davala na cierno.teda,je zjavne ze sme o tom vedeli.teraz zmenili pravidla v nas neprospech a nepaci sa mi to a chcem dat vypoved.chcem sa vsak nachystat na tlak zamestnavatela a chcem vediet cim mozem argumentovat.ak mu pohrozim, ak nepristupi na moju dohodu, t.z.kratsia vypovedna doba a odstupne 2 mes, ze zverejnim tuto informaciu inspektoratu pracu, co sa mne moze stat ako cloveku, ktory vlastne na tom celom roky participoval, kedze nechcel prist o pracu ;(((((((( hadam je to zrozumitelne.velmi mi pomozete spravnymi radami.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kedze si akceptovala nelegalne vyplacanie penazi (co je v podstate trestny cin kratenia dane a odvodov), moze to byt posudene ako spolupachatelstvo a si rovnako zodpovedna ako zamestnavatel.

    A aj keby to nebolo posudene ako spolupachatelstvo, minimalne pojdu po tebe daniari, kedze si zverejnis, ze si mala prijem ale si ho neuviedla v DP. Porusujes titiz danove zakony, kedze si mala prijem spatne ti mozu dan a aj poistovne z neho vyrubit a dat zaplatit, aj s penale.

    Je to mozno najkritickejsi scenar, ale to sa stat moze.

    zverejnenie nezdanovania vyplat , co sa moze stat zamestnancovi ak sa to rozhodne zverejnit, lebo mu to uz nevyhovuje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.