Zavrieť

Porady

Pri vytečení práčky je pripojená odpadova hadica súčasť stavby?

Zdravím. Mám problém - vytopili sme slabo susedov keď sa nám vytrhla odpadová hadica z práčky pripevnená k odtoku vane odspodu. Poisťovňa mi to nechce preplatiť lebo mám len poistenie nehnuteľnosti a odpadovu hadicu nepovažujú za súčasť odpadového systému stavby. Vraj keby vytiekol radiator tak by to bolo iné ale práčka že je niečo iné, napriek tomu že je privedená do odpadového systému a nie len voľne uložená do vane. Prosím o radu či sa skutočne nejedná o časť odpadového systému, pokiaľ je to aj hadica práčky ale pevne pripojená k odpadu. Vďaka. Matej
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Moja predstava je, ze prackova hadica sa vysmykla z odpadovej trubky, t.j. nie je to poistna udalost na nehnutelnosti.
    Aj keby si mal poistenu domacnost, tak to nepomoze - voci susedovi treba mat poistenie zodpovednosti za skodu sposobenu inej osobe. A mozno ho mas, ved poistovne to rady prikladaju do "balicka".

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Odpadová hadica z práčky nie je súčasťou odpadového systému stavby a preto poisťovňa postupovala správne.
    lacotinka Poisťovňa má takmer na 100 % pravdu ( malá výnimka je, keď narazí na mňa a mám pravdu ja )

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    ono je jedno, či by si mal poistenú aj domácnosť, z tej by sa aj tak susedovi nič neplnilo. Tak, ako píše nižšie vicktor, takáto škoda sa hradí zo zodpovednosti z občianskeho života, kukni do zmluvy, či ju tam nemáš zahrnutú, ak hej, tak to treba poisťovni oznámiť a žiadať prešetrenie tejto poistnej udalosti

    Pri vytečení práčky je pripojená odpadova hadica súčasť stavby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.