Zavrieť

Porady

Predaj bytu a NČZD

Dobrý deň,
vypisujem DP z predaja bytu. Príjem je 36000 a technické zhodnotenie 35000. Mne to vychádza, že by sa malo 500,- € zdaniť. Keď údaje zadám do DP, vychádza mi daň 0,- Z príjmov sa mi odráta NZČZD. Podľa mňa sa nedá uplatniť a mám platiť 90,-€ daň. Poradí mi niekto čo je správne? Mám to opraviť ručne? Ďakujem
Naposledy upravil marions : 24.03.15 at 14:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    36000-35000 = 1000 x 0,19 ´190 eur
    + pozdrav zo ZP v podobe 14 % = 140 €
    treba to zadať do DP § 8 odst.. 1 písmeno b
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions Ďakujem. Ani 500,- oslobodenie sa nevzťahuje na predaj nehnuteľnosti? A mám poopravovať hodnoty v DP ručne, keď mi aj na DRSR aj v krose odrátava NZČZD?
    Anik dal si to do toho §8
    marions áno do § 8 /VIII oddiel tab. , riadok 2/a keď chcem dať do NZČZD 0,- tak ma to nechce pustiť, stále ráta a ráta...lebo mám príjmy aj zo ZČ, ale zahraničné, takže ich vyjmem, a NZČZD mi stále ráta. Čo tam robím zle? Neuplatní mi NZČZD len keď tam nedám príjmy zo ZČ... ale keď ich tam zapíšem, hodí mi tam NZČZD a nechce mi ju vynulovať.
    Anik To si mal hneď napísať, v tom prípade Ti na to použije odpočítateľnú položku a je to v poriadku.
    Takže je to OK
    marions A to keď má príjmy aj zo ZČ, tak sa NZČD odráta a keď sú len samotné príjmy podľa §8 tak sa neodráta? Tak daň neplatí keď má aj príjmy zo ZČ? A kde to nájdem? Mne to nedáva logiku. Tak nemám ručne vyhadzovať NZČZD?
    marions Volala som aj na DRSR a je to tak, vraj nevedia vysvetliť prečo tam ťahá NZČZD, ale že to je správne vypísané a daň nemám platiť. Aj keď je to stále proti logike, keď je to ekonomicky neaktívny príjem
    Anik týka sa to len zahraničného príjmu z SVK nie.
    Platí to už zhruba 3 roky.
    Táto možnosť tam nabehne vlastne keď ten príjem vyjmeš.
    Katy a R keď by sa ti chcelo hľadať - nájdeš aj tu na Porade vysvetlenie - aj s odpoveďou od daniarov skrátka aj napriek tomu, že štátny rozpočet v tomto prípade "škoduje" - tolerujú to. Ja mám pre seba vysvetlenie - že buď sú takí mantaví a nevedia to zadať správne do systému, alebo to tam je naschvál ( to je pravdepodobnejšie,) - však nielen ty to využiješ)
    veronikasad V KROSE NČZD neťahá pri žiadnom DP, treba kliiknuť na políčko vedľa NČZD, bez toho ju vôbec nevyplní.
    Skúšala som vyplniť DP v ALFA+, daň je vypočítaná správne, aj keď som tú NČZD "natvrdo" zadala, do súčtového riadku ju neuviedlo a daň vypočítalo z celej sumy
    Katy a R prečo by to nevyužila? - aj tak si si myslím, že správkyňa bude kontrolovať v svojom systéme (a vyzve na opravu) (skúsenosť spred troch rokov ... ) - pasívny príjem - ale z prenájmu
    marions Ja som to skúšala aj pri domácom príjme a aj tam to ide...a nechám to tak, však keď to je tak správne! Nemusím platiť, ja som len rada
    Anik Nechápem teraz som sa stratila príjem z predaja nehnuteľnosti Ti ťahá do r.80 a ten je až za odp. pol.
    Pri zahr. príjme to vyjme, ale pri našom ?
    Ak chceš daj čísla
    Iwett Dobrý deň,
    prosím, nevie mi niekto poradiť kde by som našla vystetlenie z DRSR, o ktorom píše Katy a R, že sa môže uplatniť nezdaniteľná čiastka pri zahraničných príjmoch? Neviem to nájsť.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.