Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane

Pekný deň
Poprosím ak vie mi niekto poradiť ohľadom hlásenia o vyúčtovaní dane. Zamestnávateľ zaplatil preddavky na daň zo mzdy za 12/2014 až vo februári 2015 môžem to zahrnúť do toho hlásenia za rok 2014 alebo nie. Ďakujem za radu Evinka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zaplatenie uvedieš až v prehľade za február 2015 a teda celkovo v hlásení za rok 2015.
    Naposledy upravil Tweety : 25.03.15 at 08:26
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka hlásenie, alebo prehľad?
    Tweety upresnila som,
    kn-alka ja to tak nerobím, v aktuálnom prehľade neuvádzam úhrady predchádzajúcich mesiacov.

    Ak ten mesiac nie je do podanie prehľadu uhradený, dávam úhradu 0, ani ked sa uhradí neskôr nepodávam opravný prehľad, ani neuvádzam úhradu v nasledujúcom prehľade, ale vysporiadam v hlásení

    hlásenie beriem ako kalendárny rok, úhrady beriem tie, ktoré sú uhradené do dátumu podania hlásenia

    na DU to takto sedí, nebol nikdy problém
      zbaliť

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Pri ročnom hlásení sa berú do úvahy zaplatené preddavky na daň do dňa podania hlásenia.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mám rovnaký prípad a dilemu. V Prehľade som úhrady neuviedla
    a v Hlásení do dňa podania áno? Ak by som musela uviesť, tak by to nesedelo na mesačné Prehľady,
    Podľa mňa tiež sa neuvedú - Hlásenie = súčet prehľadov.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka Prehľady a hlásenie musí sedieť v riadkoch 0 až 7..... 8 mi niekedy nesedí, ale nikdy nebol problém
    veronikasad Nerobí sa v takomto prípade opravný prehlad ? (to len nahlas uvažujem, v praxi som sa s tým nestretla)
    kn-alka niekto robí, ja kvôli neskoršej úhrade NIE a nikdy ho na DU ani nepožadovali

    dokonca nakoľko robím účto externe, veľakrát ani nemám podklady, či vôbec tá daň bola uhradená a v ktorý deň, vždy nechávam prázdne a ani nepodávam opravné prehľady - kvôli úhrade netreba
    veronikasad Pokial je to v priebehu roka - OK, ale ak sa jedná o december, tam ti nebudú sedieť úhrady v Hlásení na na mesačné prehlady.
    Tweety https://pfseform.financnasprava.sk/F...ie-rok2014.pdf
    kn-alka Hlásenie je "vyúčtovanie", uvádzam naozaj uhradené preddavky do dňa podania hlásenia - nezávisle na tom, čo mám v prehľadoch - roky-rokúce - žiadny problém
      zbaliť

    Hlásenie o vyúčtovaní dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.