Zavrieť

Porady

FD za službu z ČŠ EÚ

Tento mesiac nam prisla faktura z Talianska za vykonanu (vnutrostatnu) prepravu (po Tal.). Na fakture je uvedeny datum 01.10.2004 (data fattura), v texte je vsak rozpis vsetkych preprav, ktore uskutocnil v mesiaci 9/2004. Su tam uvedene rozne sept.datumy. Ktory datum je podla vas datumom vzniku dan.povinnosti (vstup aj vystup)?

Vopred velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    nerobím moc s DPH - ale čítam si priebežne len § v zákone, čo sa ma týkajú. dal by som to do Septembra, kedy boli služby poskytnuté - alebo by som dal dátum prijatia uvedenej faktúry 26.10. - tým pádom ide do Októbrového DPH

    tiež mám podobný problém teraz - dnes je 25. a mám ísť podať priznanie, pričom mi ešte neprišla Fa za služby mi poskytnuté z Austrie v septembri. keďže mi neprišla do dátumu daňovej povinnosti - zahrniem ju v nasledujúcom mesiaci...

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    ja to mám jednoduchšie s tým kurzom - ak mi príde faktúra za služby za obdobie júl-september - použijem kurz 30.9. - ale či je to tak aj vtedy ,keď mi príde po za to isté obdobie ale s dátumom príchodu 27.10. napríklad...tak neviem...

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    no ja by som to takto jednoznačne nepovedala, že to patrí do septembra, nás na školení usmerňovali, že smerodajný je dátum, ktorý uvedie dodávateľ ako dátum daňovej povinnosti - podľa toho by to malo ísť do októbra
    ale všeobecne, je problém so službami, lebo nikde nie je presne stanovené, kedy je vzniká daňová povinnosť pri službe - pri tovare je to povedané jasne, no ale služba?!

    dúfam, že sa vyjadria aj ostatní poradcovia, aby sme to spolu nejako rozlúskli

    Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

    normálka Tatiana
    [Ja by som to dala vznik daňovej povinnosti 1.10.2004. Aj keď služby boli uskutočnené v septembri. Veď keď si pozrieš faktúru Slovak telecom, Orange, taktiež fakturačné obdobie majú od 01.09.-30.09.2004 a vznik daňovej povinosti majú vtedy keď vystavia faktúru. Napr. 06.10.2004. Dúfam,že som ti pomohla správne. Ahoj

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    myslíte si, že na zahraničných faktúrach nájdete niečo ako dátum zdaniteľnej povinnosti?...srandisti...

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    tibor
    myslíte si, že na zahraničných faktúrach nájdete niečo ako dátum zdaniteľnej povinnosti?...srandisti...
    Opatrne s tým výsmechom! Áno ja také fa mám, z Maďarska. V takmer každom zákone o DPH v rámci EÚ je uvedené, že na fa stačí ak je uvedený iba dátum vyhotovanie v prípade, že sa zhoduje s dátumom vzniku daňovej povinnosti.
    Preto sa takýto dátum zriedkavo vyskytuje. Zrejme ste sa s tým ešte nestretli tibor, ale to neznamená, že to neexistuje. Takže toľko na margo "srandy".
    A nezabudnime ani na opačnú stranu problému. Pokiaľ vystavíme fa do EÚ daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia fa. Preto v uvedenom príklade by som vychádzal tiež z dátumu vystavenia fa, prípadne z dátumu prijatia, keďže ide o službu.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    nevyznám sa v DPH možno - čítam v zákone, čo sa ma len týka...ale moja reakcia bola na odpoveď od Tatiany, lebo nevidel som nikdy na žiadnej Fa zo zahraničia dátum zdaniteľnej povinnosti - predsa nemôže porovnávať faktúru od ST či Orange so zahraničnou Fa.

    podľa prvej otázky je obdobie poskytnutia služby september - ak príde Fa do 25.10. dal by som ju do Septembra.

    ja to mám so zahraničím vyriešené tak, že aj oni aj ja som si dal požiadavky na text na Faktúrach - a máme všetky Fa vystavené s dátumom posledného dňa poskytnutia služby - prídu mailom a originál aj o týždeň či dva...

    oldi - definuj pojem výsmech, pls...

    FD za službu z ČŠ EÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.