Zavrieť

Porady

Odoslaná účtovná závierka a nezaúčtovaná daňová licencia

Spoločnosť vykázala HV stratu, dnes som odoslala DP PO aj účtovnú závierku ale zabudla som zaúčtovať daňovú licenciu. DP sa nemení ale Súvaha a Výkaz ziskov a strát áno. Je možné vystaviť uzávierku opravnú ? Alebo ako mám postupovať?
Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pošli všetko ešte raz - teda okrem DPPO
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katka 23 ďakujem KEJKA
    brendova Aj mne sa to stalo. Prosím Vás je potrebné poslať ÚZ ako dodatočnú, alebo ako riadnu a len napísať, že tie nové nahradzujú pôvodne odoslané?
    avalik dodatočná UZ???
    brendova Pardon, iné myslím a iné píšem. Mala som na mysli mimoriadnu aj keď mám pocit, že opravná by nemala byť mimoriadna. Ale bohužiaľ opravná sa poslať nedá.
    KEJKA pošli ako schválenú - teda opravenú a až po schválení.
    Ja to tak robím.
    brendova Ďakujem
      zbaliť

    jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

    jenny5
    Ja som mala minulý rok podobný prípad, bola chyba v súvahe a riešila som to aj s DÚ, kde mi doporučili samozrejme poslať opäť novú, ale cez Všeobecné podanie pre finančnú správu oznámiť zmenu, že ten a ten výkaz nahradzuje predtým podaný aj s číslami podania.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katka 23 ďakujem jenny, no veď aj to mi vŕtalo v hlave že ktorá uzávierka bude platná, ako to DÚ zistí , tak teraz už viem, vĎaka
    juzek691 ja som mal pred rokom ten isty pripad, len to nebola licencia ale daň, poslal som opravny a nakoniec som zistil, že oni z DÚ poslali do registra uzavierok tu zlu suvahu a vysledovku a nie opravenu.
    katka 23 ako si to riešil ďalej?
      zbaliť

    Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

    Pestovanie uhoriek Asztalosová
    Dobrý deň.
    Chcem sa opýtať ak som už odoslala účtovnú závierku a zabudla som vyplniť riadok 01 vo výkaze ziskov a strát, je to veľká chyba. Mám poslať ešte raz alebo to nechať tak. Ďakujem.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katka 23 posielala si elektronicky? kontrola formulára prebehla úspešne? r.01 je súčtový
    Asztalosová áno elektronicky, kontrola prebehla úspešne
    katka 23 tak potom v poriadku, ja by som neposielala
    Asztalosová Ďakujem.
      zbaliť

    Odoslaná účtovná závierka a nezaúčtovaná daňová licencia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.