Zavrieť

Porady

Výmenné dni učiteliek MŠ

Chcela by som sa spýtať či majú nárok učiteľky MŠ na tzv. výmenné dni, t.z. jeden deň pracuje 8,5 hod. a na druhý deň má voľno. V našej škôlke sa to dosť často praktikuje a potom majú učiteľky toľko voľna že si nemajú kedy čerpať dovolenku.
Podľa mňa keď nie je prítomná v práci tak by mala mať buď dovolenku, alebo priepustku.Týmto si vlastne aj skracujú pracovnú dobu. Chcela by som vedieť či si čerpajú takéto voľno aj v iných škôlkach. Ďakujem.
veronikasad aký týždenný pracovný čas má učitelka v pracovnej zmluve ?
Neviem či dobre rozumiem tomu výmennému dňu - jeden deň pracuje celý deň jedna učitelka a na druhý deň druhá (hoci jej prac.čas je len 4 hod. denne) ?
Bazalka3 Každá učiteľka má v pracovnej zmluve 37,5 hod týždenný prac. čas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

    Papierniková
    Všetko to záleží od pracovného poriadku MŠ, či im takúto možnosť umožní. Treba si uvedomiť, že okrem základnej vyučovacej povinnosti je aj ostatná činnosť ... v pracovnom poriadku by malo byť upravené, akým spôsobom vykonáva a vykazuje túto činnosť. V našich zariadeniach sa takého výmenné dni nepraktizujú.
    Bazalka3 Ďakujem vám za výstižnú odpoveď, o tom ako majú rozdelenú pracovnú dobu som samozrejme vedela, viacej ma zaujímalo či sa aj niekde inde praktizujú takéto výmenné dni. Teraz idú Veľkonočné sviatky a u nás už majú 4 učiteľky nahlásené VD a podobná situácia sa opakuje pred každým sviatkom alebo prázdninami. Ešte raz vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Výmenné dni učiteliek MŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.