Zavrieť

Porady

Daň z pracovnej cesty-semináru

Dnes som dostal informáciu, že keď sa zúčastním viacdňovej pracovnej cesty, semináru, ktorú organizuje tretia osoba, musím z tejto cesty platiť daň. Ževraj je to platné od 1.3.2015. Prosím o informácie, ak s tým už niekto má skúsenosť, ako, kde a komu zaplatím daň z tejto pracovnej cesty? Ďakujem.
veronikasad v akej oblasti pracuješ ? Si SZČO alebo zamestnanec firmy ?
Rony95 Zdravotníctvo-nemocnica, a som zamestnanec
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rony95 Je to pracovná cesta, kde nám agentúra, alebo dealer zabezpečí ubytovanie, stravovanie, dopravu....a práve z tohto by sme mali platiť daň, my zamestnanci, ktorí sa zúčastníme týchto akcií....veľmi som nechápal ani ja, ale bolo povedané, že je to v zákone od 1.3.2015....a že bude na danovom úrade nejaké tlačivo....
    Tweety Nevysiela na PC zamestnávateľ? Lebo stravné na PC sa nezdanuje.
    Rony95 Vysiela zamestnávateľ, je to vlastne seminár, kde získame určité body, ktoré využijeme v zamestnaní. Ešte ma napadá, či to nemôže byť z toho dôvodu, že sa to organizuje v zahraničí, v Českej republike?
    Tweety Bude to teda nepen. plnenie.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri § 5 odst.. 3 písm. d) Zákona o dani z príjmov

    Príjmom zamestnanca je aj :
    ...
    d) nepeňažné plnenie poskytnuté zamestnancovi zamestnávateľom, ktorý je platiteľom dane; zamestnávateľ toto nepeňažné plnenie, okrem príjmov podľa odseku 1 písm. j) a k) a ods. 3 písmena a), môže navýšiť na sumu vypočítanú podľa prílohy č. 6, pričom za príjem zo závislej činnosti zamestnanca sa v tomto prípade považuje takto navýšené nepeňažné plnenie.

    Daň z pracovnej cesty-semináru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.