Zavrieť

Porady

Príjmy z minulého roku v rozpočtovej organizácii

Prosím o radu, sme RO zriadená obcou, v r. 2014 sme príjmy a výdavky za stravné účtovali na mimorozpočtovom jedálenskom účte. Na konci roku nám zostal príjem za stravné, nakoľko sme už nemali žiadne fa za potraviny, tento príjem som poslala zriaďovateľovi 378/221 . Podľa usmernenia sme v r. 2015 museli jedálenský účet zrušiť a tak nám zriaď. vrátil sumu na výdavkový. Sumu som použila na úhradu fa z r. 2014, ktoré prišli v januári 2015 za potraviny, účtované ako 321/222 RK 633011. Ako mám zaúčtovať príjem 222/378 a dať aj príjmovú rozp.položku 223 003 za stravné?

Nikto nemáte takúto skúsenosť?
Naposledy upravil katkadss : 23.04.15 at 13:37 Dôvod: doplnenie
Irona Na základe akého usmernenia ste museli zrušiť tzv. potravinový účet, kto vám to nariadil?
katkadss sme dss, príjem za stravné je súčasť úhrad od klientov, tak sme boli usmernení audítorkou, že príjmy spolu na príjmový účet
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Zdravím, veru s takouto formou skúsenosti nemám. Myslím si, že by mal povedať zriaďovateľ, ako zaúčtovať príjem. Kde budú v tomto roku platiť rodičia za stravu? Na príjmový účet?

    Príjmy z minulého roku v rozpočtovej organizácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.