Zavrieť

Porady

daňový doklad z minulého roku

zdravím všetkých, dňa 27.1.2006 som dostal daňový doklad za prepravu od dodávateľa z českej republiky, ktorý je z roku 2005, t.j. dátum vystavenia a zdaniteľného plnenia je 22.12.2005. DPH za december už mám samozrejme odovzdanú. Môžem doklad zaúčtovať do r. 2006 - DPH aj daň z príjmov?
vďaka všetkým čo pomôžu (aj nepomôžu)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ivan88
    zdravím všetkých, dňa 27.1.2006 som dostal daňový doklad za prepravu od dodávateľa z českej republiky, ktorý je z roku 2005, t.j. dátum vystavenia a zdaniteľného plnenia je 22.12.2005. DPH za december už mám samozrejme odovzdanú. Môžem doklad zaúčtovať do r. 2006 - DPH aj daň z príjmov?
    vďaka všetkým čo pomôžu (aj nepomôžu)
    DPH si môžeš uplatniť v 1/2006, a náklady za prepravu sa týkajú roka 2005. Pri zaúčtovaní máš dve možnosti, pozri:
    http://www.porada.sk/t16646-p2-faktr...ome-rokov.html

    keri je offline (nepripojený) keri

    keri
    DPH by som uplatnila v 1/2006, ale fakturu z nakl. hladiska by som urcite zauctovala do r. 2005.

    daňový doklad z minulého roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.