Zavrieť

Porady

Kniha jázd

Prosím o radu, ako má byť správne vypísaná kniha jázd v roku 2015. Doteraz som to vypĺňal tak, že keď som cestoval napr. zo ZA do BA a po ceste som sa ešte zastavil u zákazníka v TN a TT, tak som do knihy jázd uviedol ZA-TN-TT-BA: začiatok cesty 8:00 a koniec cesty 16:00. Teraz mi však ekonómka povedala, že pokiaľ si chceme dať 100% PHM do nákladov, musím to vypĺňať takto: ZA-TN: 8:00-9:00, TN-TT: 11:00-12:00, TT-BA: 15:00-16:00, čiže písať len "čistý" čas jazdy. Osobne si myslím, že pokiaľ tam mám uvedené prejdené km, čo má súvis so spotrebovanými PHM, tak je asi jedno, či ich prejdem za 3 hodiny, alebo za 10 hodín. Či? Ďakujem.
fortunka No je to zvláštne, my to píšeme priblilžne, veď aj sa stojí u klientov a tak, neviem si predstaviť, že by som písala každú zastávku
marjankaj No ak to povedala ekonómka, tak asi bola na školení a tam jej určite povedali aj podľa akého paragrafu to takto má byť: Inak je to iba interný predpis(možno).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    treba hlavne prerátať či nebola nad-spotreba...natankované litre verzus prejazdené km.



    http://www.porada.sk/t258813-nadspot...-ocenenie.html
    Naposledy upravil kuravesele : 07.04.15 at 11:51
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fortunka inak čo sa má robiť s nadspotrebou? Ak máme naozaj odjazdené podľa GPSky tie jazdy, a vyjde ze podľa normy by mala byť spotreba menej, tak čo v účtovníctve spravím? Veď viac menej každé auto "žerie" inak ))
    MTV75 My sme dávnejšie písali presne, bez nadspotreby. Potom ekonómky povedali, že je to zle a píšeme ako to vychádza - s nadspotrebou. Teraz však prišli s detailným rozpisom a mám pocit, že len tipujú a sami nevedia, čo a ako by sme to mali písať. Nie žeby sa mi nechcelo, ale každý rok prídu s niečím novým a prerábať všetko spätne, je na ...
    kuravesele Podľa mňa aj ten čo písal zákon nevie presne ako to použiť v praxi... každý si to vysvetlí po svojom...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.