Zavrieť

Porady

pozná niekto tento kvet?

Poznáte tento kvet? Pestujem ho v črepníku v lete vonku, neviem ako sa volá.
Naposledy upravil evkabubu : 07.04.15 at 13:11
DSC_0143.jpg  
IMG-20130921-WA0000.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evkabubu asi nie, tento dorastá do výšky cca 1 meter a má väčšie kvety aj listy.
    achimenes Poznate achimenes?Mam fialovu,rada by som mala aj iné farby.
    BXLmiami saintpaulia.cz
      zbaliť

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Pozná niekto kvet zasadený v sklenej nádobke? Množí sa mi po skleníku, považujem ju roky za burinu a vyhadzujem ju. Dosť často ju začínam vídavať na nete ako pestovaný kvet.

    Rastlinku, ktorú ste určili, bude asi ona, veď ktorá by sa jej mohla ešte tak podobať, ja ju dostanem max. do štádia začínajúcej rastlinky, pretože ju nepolievam a v skleníku prežije aj naše trópy. V zime na ňu nechodím pozerať, ale na jar vždy ožije. Za 10 r. som mohla mať z nej už aj bonsaj. :-) Ako kríčkové sú v kvetináčoch pekné na obrázkoch. Pôjdem ju zajtra vziať dnu. V lete ak polievam, občas nejakú kvapku dostane. Je to nezmar. Ak ju nájdem, budem sa jej venovať.
    Iné kvety zachraňujem pred vyschnutím, aj z OC, ešte mi pokladníčka povie, aby som ten kvet nekupovala, že sa nepozbiera. Takto som tri oleandre, tri biele ibišteky a jednu hortenziu zachránila. Tá už bola v kvetinárstve úplne zvädnutá v odpade, vypýtala som si ju. Za deň bola v pôvodnom stave.Tie rastliny im tam chradnú. Tri stojany nemá kto poliať. V Tescu.
    Naposledy upravil korela : 25.11.15 at 22:31
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Nejaký druh sukulentu...
    Vyhľadaj presnejšie na nete...foto nie je celkom jasné - diaľka.
    arizona Ktoru z tych troch mas na mysli? Treba detailnejsie fotky,inak mozeme len hadat....
    Kvaka Podobá sa na tučnolist (Crassula ovata). Ten v skle.
    Kvaka alebo Portulaca oleracea
    Anika61 Možno niektorý Rozchodník
    arizona mne to prve vyzera ako tillandsia, druhe nevidim, tretie ma tiez napadol tucnolist,ale neviem posudit na 100%,lebo nevidim detaily kvetu,takze tazko radit...musime pockat na lepsie fotky a upresnenie otazky
    korela Ďakujem všetkým.
    Dopísala som do otázky, chcela som priložiť obr. Neskôr som našla lepší http://varecha.pravda.sk/recepty/sem...63-recept.html - je to identické.
    Ako vidím, nie som prvá ani posledná podľa diskusie a ani sa nečudujem, že sa ma tak tuho drží. Má v sebe všetko to, čo potrebujem.
    Anika61, prezrela som rozchodníky, ten nemá hladké okraje. Ale v hrantíkoch na oknách je prekrásny.
    korela je v Turecku lekármi nazývaný aj "Omega3 Deposu" čo znamená "sklad Omega3"..a to preto,že táto rastlinka obsahuje-skladuje veľké množstvo mastných kyselín Omega3,čo znamená že má velmi dobré antioxidačné účinky...Dalej obsahuje aj velké množstvo vitamínu C,mineralne látky,dalej Magnezium,Calcium,Kalium,Železo,Zinok,Alkaloidy,F lavonoidy,Cumarin,Saponin,Sitosterol a menšie množstvá vitaminu A,B a E.Je velmi dobrým a účinným pomocníkom pri chudnutí,a to nielen pre svoj antioxidačný účinok,ale aj preto,že obsahuje 0 kalorií..;-P Tak prečo urobiť tú chybu a stúpať po tejto rastlinke,ked jej konzumáciou môžme nášmu zdraviu velmi pomôcť..alebo udržať si ho! Ved zdravie máme len jedno.. :-)

    Začnem sa mu venovať. Je mi to ľúto.
    Ešte pridávam kvôli jej kvietkom, je to v diskusii, tá asi nebude vhodná do jedla.
    http://varecha.pravda.sk/recepty/sem...t/52500-recept
    http://varecha.pravda.sk/recepty/sem...01-recept.html
      zbaliť

    pozná niekto tento kvet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.