Zavrieť

Porady

Doplnanie v exceli

zdravim
nevie tu niekto, ci sa da v exceli nastavit nieco podobne? a ak ano, tak ako?

najprv objasnim situaciu. objednavku kanc. potrieb nerobim cez nakupny kosik eshopu, ale vypisujem ju osobitne, odosielam na schavelnie a potom schvalenu do obchodu. do objednavky na schvalenie musim zadavat komplet udaje, jednotkovu cenu, kod produktu, celkovu cenu, popis- parametre, atd..

nie je mozne vytvorit nejaky system v exceli, vdaka ktoremu by som si iba navolila polozku (vybrala z ponuky), napr. euroobaly, oznacila ju a ono by mi automaticky doplnilo do tabulky zadane udaje z nejakeho zoznamu, kde by som mala tie udaje vypisane?
co sa vzorcov tyka ohladom jednotkovej a celkovej ceny, to uz nie je problem, iba neviem, ci sa da nejako nastavit to doplnenie.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    .
    Dobrý deň,

    dá sa to pomocou funkcie VLOOKUP.

    Tu som o funkcii VLOOKUP napísal článok, kde je to vysvetlené. Vysvetlenie funkcie VLOOKUP

    Ak by ste potrebovali pomoc, napíšte mi správu.

    Pekný deň.
    .
    Kabaka123 tak tak

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Možno len trochu iný pohľad na vec. Viac krát som robil v Exceli kalkulačné systémy (zväčša cez makrá), kde si človek vyberal položky a tie sa mu následne preniesli do kalkulácie (resp. objednávky ...).

    Pripájam jeden z najjednoduchších - obrázkový cenník.

    Použitie: V liste cenník vpisujem požadované množstvo zvolenej položky a tá sa mi automaticky (i s obrázkom) prenesie do kalkulácie.

    TIP 1: Pre prehľadnosť si dajte uložiť okná aktívneho zošita vedľa seba
    TIP 2: Viac položiek naraz sa dá zadať do vyznačených buniek cez CTRL+ENTER
    Naposledy upravil PaloPa : 09.04.15 at 18:16
    http://e-xcel.expert E-xcel.expert
    Dobry den,

    ako uz bolo povedane vo Vasom pripade je najjednoduchsie pouzit funkciu VLOOKUP.

    V prilohe posielam ukazku zoznamu, kde si v harku "output" mozete vybrat faktúru zo zoznamu a ostatné informácie sa k nej automaticky potiahnu.

    Rovnaku filozofiu je potrebné aplikovat na vas problem s objednavanim.

    Ak by bolo niečo nejasné, kľudne sa ozvite.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.