Zavrieť

Porady

Nariadenie dovolenky zamestnancovi vo výpovednej lehote

Plynie mi 2 mesačná výpovedná lehota a zamestnávateľ mi zakázal čerpať zostatkovú dovolenku, z dôvodu "aby som bola stále k dispozícii" a zaúčala inú kolegyňu. Táto kolegyňa učila kedysi mňa a prácu teda ovláda. Môžem ku koncu výpovednej lehoty čerpať dovolenku bez dovolenia zamestnávateľa. Nechcem ju ani preplatiť , chcem iba čo najskôr odísť. Ako ma môže zamestnávateľ donútiť chodiť do práce? Ďakujem všetkým
Nemám žiadny dodatok o výpovednej dobe, som tam zamestnaná 22 rokov. Zaujíma ma tá posledná otázka, čo mi môže spraviť?
Naposledy upravil danmarban : 14.04.15 at 10:57
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Máš v pracovnej zmluve dodatok, že v prípade nedodržania výpovednej doby uhradíš zamestnávatelovi náhradu mzdy vo výške mesačného zárobku ?
danmarban nie
veronikasad Skús požiadať zamestnávatela o ukončenie prac.pomeru dohodou v zmysle § 60 Zákonníka práce pred uplynutím výpovednej doby. V opačnom prípade, ak prestaneš chodiť do práce, zamestnávatel ti udelí absenciu so všetkými dôsledkami (prerušenie poistenia, krátenie dovolenky 1-2 dni za každý deň absencie), čo nebude najlepšia vizitka u nového zamestnávatela.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nástup na dovolenku určuje zamestnávateľ (výnimkou je stará dovolenka, nevyčerpaná do konca júna nasl. kal.roka). Ak ti nástup na dovolenku neurčí, musíš pracovať do konca výpovednej doby a nevyčerpanú dovolenku ti preplatí pri skončení prac.pomeru.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemôžeš čerpať D bez dovolenia zamestnávateľa, a ani zrieknuť sa práva na jej preplatenie. Bolo by to neplatné.

    Nariadenie dovolenky zamestnancovi vo výpovednej lehote

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.