Zavrieť

Porady

ako ist na podporu v nezamestnanosti po rodicovskom prispevku?

v januari 2008 som nastupila do pracovneho pomeru, sept. 2009 otehotnela a bola na PN az do aprila 2010 ked som sla na MD, v marci 2012 som nastupila na druhu MD , teraz poberam rodicovsky prispevok, ktory konci 16.5.2015, v praci chcem dat vypoved, vzhladom k tomu ze praca sa neda vykonavat pri 2 detoch. ako to urobit co najlepsie, aby mi vysla co najlepsia podpora? z coho sa bude vyratavat? predpokladany hruby prijem pri druhej MD som mala 800€
6 komentárov     zbaliť
veronikasad máš nevyčerpanú dovolenku z druhej materskej ?
vegaska myslim, ze ano.. nepracovala som medzi MD
veronikasad doplň presné obdobie druhej MD.
vegaska 6.4.2012-29.11.2012
veronikasad Za rok 2012 ti vznikol nárok na celoročnú dovolenku. MD sa považuje za odpracovanú dobu a RD netrvala 100 prac.dní.
vegaska dakujem za vsetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mesiac pred ukončením rodičovskej dovolenky oznám písomne ukončenie RD a požiadaj o čerpanie jedného dňa dovolenky. Pracovný pomer ukonči dňom keď si čerpala dovolenku (nie posledným dňom RD). Ostatnú dovolenku nech ti zamestnávatel preplatí. Tento postup ti výrazne zvýši vymeriavací základ pre výpočet dávky v nezamestnanosti.
    Len zamestnávatel si musí riadne splniť oznamovacie povinnosti voči sociálnej poisťovni.
    vegaska dakujem a pracovny pomer mozem ukoncit dohodou?
    veronikasad Môžeš - so súhlasom zamestnávatela, ale nie posledný deň RD.

    ako ist na podporu v nezamestnanosti po rodicovskom prispevku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.