Zavrieť

Porady

Platba kartou cez ERP - účtovanie v JU

Ahojte, ak zákazník zaplatí za tovar platobnou kartou, tak ja som to účtovala ako Príjem za tovar - Príjem z ERP a zároveň cez priebežné položky ako výdavok z pokladne na PP a v banke ako príjem z PP a zároveň v banke bol uvedený poplatok za platbu kartou, ktorý som zaúčtovala ako výdavok za služby - poplatky banke.
Lenže teraz pri inom klientovi pozerám na výpise z banky, že tam nemá uvedený
ten poplatok, len pripísanú sumu z pokladne, no zníženú o poplatok. Napr. platba kartou bola 78,60 eur, ale na výpise z BU je suma len 77,82 eur. A ten rozdiel 0,78 eur nie je vôbec nikde na výpise uvedený. Tým pádom to mám na prieb. položkách. Ako to mám vyrovnať? Môžem to zaúčtovať tak ako som písala, že ide o poplatok banke aj napriek tomu, že banka tie poplatky na výpise neuvádza? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

    Papierniková
    účtovanie je presne také isté ... rozdiel medzi platbou a pripísanou úhradou zaúčtuješ ako bankový poplatok
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Aj napriek tomu, že nikde na výpise ten poplatok nie je evidovaný? Ani na konci výpisu? Pretože práve o to mi ide. Vďaka.
    Papierniková áno, aj keď to nie je vyčíslené ..
    mondes Ďakujem, zaúčtujem to takto, pretože inak sa ani nedá, len mi je to čudné, že zaúčtujem niečo do VOZD a vlastne nemám k tomu doklad.
      zbaliť

    Platba kartou cez ERP - účtovanie v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.