Zavrieť

Porady

Faktura konatelovi za pozicanie auta

Prosim Vas, otazka, konatel obcas pouzije firemne auto na sukromne ucely, obcas znamena 1x za dva mesiace. Aby som sa vyhla zdanovaniu 1% a krateniu DPH z ceny auta, mozem toto pozicanie auta konatelovi vyfakturovat? Samozrejme v cene obvyklej, konatel fakturu zaplati. Firma ma v predmete podnikania aj prenajom aut. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    a čo tak tretia možnosť - kašľať na to? Resp. nevšimnúť si tie sporadické súkromné jazdy...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misa No ak si ho požičia v lete na dovolenku do Chorvatska, tak by som to asi nemala šancu rozpísať. Takže fakt len občasné použitie.
    jslancik 5 jázd na opačný koniec republiky (Bratislava/Košide) a máš vybavené aj chorvátsko... Naučíš sa Alebo nemáte potenciálnych obchodných partnerov v týchto mestách?
    misa Práve že nie. Chcem to vyriešiť tou fakturou, len neviem či to tak bude OK.
    jslancik konateľ ti povie, či to bude OK... vyfaktúrovať konateľovi jazdu do chorvátska, juj, neprijemné
    misa On s tym prisiel sam, ja len zistujem ci to tak bude v poriadku co sa tyka dani.
    karakul ... no vyhlásiť zo stručného zadania, že kašlať na to, je dosť odvážne; že prečo? lebo ani nevieme, či ten konateľ je aj spoločník, resp. iba sám spoločník... lebo byť ja spoločníkom, tak by som od svojho ustanoveného konateľa takéto konanie aj vyžadoval.
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pozeraj na to z dvoch strán:
    Konateľ ho používa ako služobné pri svojej práci - s tým nemáš problém - náklady a pod.
    Ale ak ho použije ako SÚKROMNÁ osoba (teda nie konateľ pri svojej práci) - tak musí byť zmluva o zapožičaní/prenájme MV a potom faktúrovať.
    misa OK, zmluvu urobime, aj zaznam o prevzati a odovzdani vozidla s počtami km. Tankovať si bude samozrejme sam. Dakujem.

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    a ako uplatňujete PHM počas roka? Vediete knihu jázd a náklady v 100%?
    misa Ano, knihy jázd vedieme, náklady v 100% výške. Naozaj sa okrem uvedeného na súkromné jazdy auto nevyužíva.

    Faktura konatelovi za pozicanie auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.