Zavrieť

Porady

Ako vytvoriť vo win xp komprimovaný súbor, keď ho nemám v ponuke ani Nový ani Odoslať kam?

Ako vytvoriť vo win xp komprimovaný súbor, keď ho nemám v ponuke medzi položkami Nový ani Odoslať kam? Bez externého pakovacieho programu. Win by mal obsahovať ikonku, ktorá vyzerá ako klasický priečinok ale so zipsom, ja ho tam nemám...

https://support.microsoft.com/en-us/kb/306531/sk

Som tu za dementa, ale avalik rozlúštila môj problém, riešenie je v predvolenom programe. To mi naozaj nenapadlo. Aké jednoduché.

Tak odinštalovala som externý pakovací program a ikonka so zipsom sa objavila aj v ponuke Nový aj Odoslať kam... Viď obr. 3 a 4

Problém vyriešený

Ďakujem za pochopenie a nečudujem sa krútiacim hlavám
Naposledy upravil Kabaka123 : 28.04.15 at 16:44
compress.gif  
odoslať kam.JPG  
odoslať kam.JPG  
Nový.JPG  
1/1
4 komentárov     zbaliť
kopretinka načo si okpírovala tú odpoveď? dala som to preč,bolo to nezrozumiteľné,úplne stačí iba tvoja otázka.A netreba to dávať ako súvisiacu otázku,lebo s otvorením zazipovaného súboru to nemá nič súvisiaceho,je to iný problém.
kopretinka ja som to skúšala podľa toho linku,čo si sem dala,mne to ide.
kopretinka takú ikonku s tým zipsom nemám,neviem,ako sa to urobilo,ja som len postupovala podľa návodu v tom linku
Kabaka123 pravdepodobne to bude tak... ako hovorí avalik... predvolený komprimovací nástroj...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    nemôžeš vytvoriť zip ako NOVÝ,najprv musíš vytvoriť dokument a potom ho môžeš zazipovať,
    Kabaka123 ok to viem

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    a nemyslis nahodou toto:
    kliknes pravym na subor alebo pricinok - odoslat kam - komprimovany priecinok zip
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 aj to je možné, ale ja ani v odoslať kam nemám možnosť komprimovaného priečinku...
    kopretinka lebo nemáš žiadny program na komprimovanie
    Kabaka123 na komprimovanie mám winrar/winzip
    kopretinka prečo si to komplikuješ?
    mecky stlac win+r nabehne okno spustit
    nakopiruj tam toto: rundll32 zipfldr.dll,RegisterSendto
    OK
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 aha toto bude asi ono.. zmena predvoleného komprimovacieho nástroja... tak toto ma nenapadlo... aké jednoduché...
    avalik hehe, jednoduche ... aj ja som teraz mudra, ked som pred casom nad tym maturovala tak ako ty
    Kabaka123 som rada, že nie som sama ja som vedela, že je spôsob..., lebo si tú ikonku so zipsom pamätám, v robote ju nemám, mám winrar,/winzip..., doma sa nato pozriem
      zbaliť

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Rar je platený komprimátor, ak ho nemáš zakúpený tak aby a predišlo problémom, skús nainštalovať free 7-zip. Tiež sa integruje do systému a bude v ponuke "odoslať".
    Stiahneš napr. tu: http://www.7-zip.org/download.html
    Prvá zhora je beta verzia, doporučujem (nižšie) ver. 9.20 a vyber *.msi - podľa toho či máš 32 alebo 64 bitový OS.
    Ale Ak Máš RAR kúpený, tak som sem nikdy ani nepozrel a nič nenapísal... a len dúfam že vieš že WinRAR vie robiť aj ZIP archívy a mnoho ďalších.
    Kabaka123 áno winrar/winzip... to je to isté...., ďakujem, ale nepotrebujem ďalší pakovací program, problém som vyriešia doma, ale vďaka
    Kabaka123 winrar/winzip mám... mne šlo o komprimovanie winom nie externým programom.... problém som vyriešila doma, ale vďaka

    Ako vytvoriť vo win xp komprimovaný súbor, keď ho nemám v ponuke ani Nový ani Odoslať kam?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.