Zavrieť

Porady

Ako vytvoriť vo worde formulár

Ako vytvorím dokument, do ktorého bude možné zapisovať iba určité riadky.

Chcem vytvoriť vo worde formulár aby sa dal vyplňovať, ale iba prednastavené riadky (ako napríklad tlačivo Výpis z Daňového priznaia, ktoré som stiahla na web stránke VšZP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Magduša Pozri príspevok
    Ako vytvorím dokument, do ktorého bude možné zapisovať iba určité riadky.

    Chcem vytvoriť vo worde formulár aby sa dal vyplňovať, ale iba prednastavené riadky (ako napríklad tlačivo Výpis z Daňového priznaia, ktoré som stiahla na web stránke VšZP.

    Aký máš Word? Je to verzia 2003 alebo 2007?

    V 2007 sa to robí tak, že na záložke Vývojár si dáš nový dokument, vytvoríš celý text a pre tie polia, ktoré majú byť vyplňované, tak tam vložíš cez ikonu "Nástroje starších systémov" textové pole / polia. Tieto budú zvýraznené takou šedou farbou.

    Po skončení tvorby dokumentu klikneš na ikonu "Zabezpečiť dokument", pričom sa ti na pravej lište otvorí dialógové okne, kde zadefinuješ v možnosti "Obmedzenie úprav" - "Vypĺňanie formulárov". Následne tlačítkom "Spustenie presadzovania" zabezpečíš dokument. Potom už sa bude môcť písať len do šedých polí.

    V 2003-ke sa to robí cez menu Forms (Formuláre), kde vkladáš textové polia. Je tam taká ikonka písmenka "a" na šedom pozadí - tým si buď zvýrazníš tie polia (aby si vedela, kde sú) alebo ich skryješ - vtedy to vidno ako obyčajný text. Po dokončení dokumentu je tam taká ikonka zámku, ktorou zabezpečíš dokument proti zmenám.

    Neviem, či je to pochopiteľné z tohto popisu, ak nie, tak si vyvolaj Pomocníka Wordu, tam to je popísané podrobnejšie. Ono je najlepšie to raz vidieť, ale snáď to zvládneš.

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    atomika Pozri príspevok
    Prosím o pomoc:
    mám vytvorené zmluvy, na ktorých potrebujem "spístupniť" vypĺňanie iba určitých častí - iba jednej zmluvnej strany.
    Skúšala som už všeličo, ale neviem, či nevidím pre oči, ale v 2003-ke nikde neviem nájsť "Formuláre", cez ktoré by tom to mala asi vytvoriť.
    Už som z toho zúfalá. Prosím, pomôžete mi?
    (Inak keď som to skúšala cez "Zabezpečenie formulára", tak vo vysvetlivkách ma tiež navigovalo že: "Vybrať sekcie a zrušte začiarknutie políčok pri sekciách, ktoré majú zostať nezabezpečené". Ale ja neviem ani vybrať sekcie.)
    Panel nástrojov pre formuláre:
    Klik pravým tl. myši na ľubovoľnom mieste niektorého panela nástrojov zvoliť voľbu "Formuláre (Forms)" viď obrázok.

    Vložit oddelenie sekcie:
    hl.menu: "Vložiť / Prerušenie .... Prerušiť sekciu ... na rovnakej strane"

    Zamknúť len vybrané sekcie:
    hl.menu: "Nástroje / Zabezpečiť dokument"
    Obmedzenia úprav
    Vyplńanie formulárov
    Vybrať sekcie

    Palo
    formulare.GIF  
    sekcie.GIF  
    sekcie_vyber.GIF  
    1/1

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    AdaMtiM Pozri príspevok
    Kde nájdem "spustenie presadzovania"???????????????
    Prosím pomoc rýchlo.......
    Ktorý Office (Word) máš - 2003 alebo 2007? Majú trochu rozdielne menu.

    dixac je offline (nepripojený) dixac

    dixac
    mohol by som este niekoho poprosit ak by pridal postup k tomu ak by som chcel k tomu formularu pridat aj nejake tlacitka napriklad vymazat, tlacit. Tlacitka sa mi podarilo vytvorit ale neviem im pridat funkciu, aby vykonali to co chcem. Dakujem

    AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

    AdaMtiM
    No chobot dík, ale už je neskoro, už som projekt poslala do školy, uvidím v sobotu čo bude z toho. Nakoniec som to nejako urobila vo Worde 2007. Išlo mi o to vytvoriť vo Worde objednávkový formulár , text bude zamknutý a len adresa sa mala meniť pomocou Hromadnej korešpondencie .Ale ďakujem .

    atomika je offline (nepripojený) atomika

    atomika
    Prosím o pomoc:
    mám vytvorené zmluvy, na ktorých potrebujem "spístupniť" vypĺňanie iba určitých častí - iba jednej zmluvnej strany.
    Skúšala som už všeličo, ale neviem, či nevidím pre oči, ale v 2003-ke nikde neviem nájsť "Formuláre", cez ktoré by tom to mala asi vytvoriť.
    Už som z toho zúfalá. Prosím, pomôžete mi?
    (Inak keď som to skúšala cez "Zabezpečenie formulára", tak vo vysvetlivkách ma tiež navigovalo že: "Vybrať sekcie a zrušte začiarknutie políčok pri sekciách, ktoré majú zostať nezabezpečené". Ale ja neviem ani vybrať sekcie.)

    atomika je offline (nepripojený) atomika

    atomika
    Tvorím sekcie, tvorím, ale vôbec nevidím kde sa mi vytvárajú. Nedá sa niekde pozrieť, kde sa vlastne vytvoria, lebo keď som označila určitý text a klikla som na "Formuláre, Textové pole formulára", tak mi text zmizol.
    Tak som sa postavila kurzorom na začiatok a dala "Textové pole formulára", ale neviem, či mám stáť kurzorom na začiatku "sekcie", alebo na konci, alebo ako sa vytvárajú tie sekcie, či automaticky po odsekoch či ako. Už som skúšala aj označiť v inom dokumente a vložiť to do "sekcie", ale nijakovsky mi to nejde.
    Prosím, prosím, poradíte ešte?

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    atomika Pozri príspevok
    Tvorím sekcie, tvorím, ale vôbec nevidím kde sa mi vytvárajú. Nedá sa niekde pozrieť, kde sa vlastne vytvoria, lebo keď som označila určitý text a klikla som na "Formuláre, Textové pole formulára", tak mi text zmizol.
    Sekcie vidíš vpravo dolu v dokumente.
    Pozri tu:http://www.porada.sk/t131570-cislova...word-07-a.html
    http://www.porada.sk/t41570-cislovanie-stran.html
    Je to síce o číslovaní strán ale je tam aj o sekciách, dúfam že pomôže.

    atomika je offline (nepripojený) atomika

    atomika
    jojom Pozri príspevok
    Sekcie vidíš vpravo dolu v dokumente.
    Pozri tu:http://www.porada.sk/t131570-cislova...word-07-a.html
    http://www.porada.sk/t41570-cislovanie-stran.html
    Je to síce o číslovaní strán ale je tam aj o sekciách, dúfam že pomôže.
    Hurá, hurá, prvý formulár vytvorený.
    Naozaj srdečná vďaka za nasmerovanie.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    atomika Pozri príspevok
    Tvorím sekcie, tvorím, ale vôbec nevidím kde sa mi vytvárajú. Nedá sa niekde pozrieť, kde sa vlastne vytvoria, lebo keď som označila určitý text a klikla som na "Formuláre, Textové pole formulára", tak mi text zmizol.
    Tak som sa postavila kurzorom na začiatok a dala "Textové pole formulára", ale neviem, či mám stáť kurzorom na začiatku "sekcie", alebo na konci, alebo ako sa vytvárajú tie sekcie, či automaticky po odsekoch či ako. Už som skúšala aj označiť v inom dokumente a vložiť to do "sekcie", ale nijakovsky mi to nejde.
    Prosím, prosím, poradíte ešte?
    Mám pocit, že miešaš 2 veci dohromady, a to sekcie a textové pole formulára.

    Sú to 2 úplne rozdielne veci vo Worde, ako podľa teba spolu súvisia? Či na čo konkrétne sa pýtaš, ja som to zo zadania nepochopil.

    atomika je offline (nepripojený) atomika

    atomika
    atomika Pozri príspevok
    Prosím o pomoc:
    mám vytvorené zmluvy, na ktorých potrebujem "spístupniť" vypĺňanie iba určitých častí - iba jednej zmluvnej strany.
    Skúšala som už všeličo, ale neviem, či nevidím pre oči, ale v 2003-ke nikde neviem nájsť "Formuláre", cez ktoré by tom to mala asi vytvoriť.
    Už som z toho zúfalá. Prosím, pomôžete mi?
    (Inak keď som to skúšala cez "Zabezpečenie formulára", tak vo vysvetlivkách ma tiež navigovalo že: "Vybrať sekcie a zrušte začiarknutie políčok pri sekciách, ktoré majú zostať nezabezpečené". Ale ja neviem ani vybrať sekcie.)
    Toto potrebujem - sprístupniť v zmluvách iba časť na vyplnenie. To sa mi aj podarilo vďaka nasmerovaniu jojom.
    Teda podarilo sa mi akosi "rozbiť" si text zmluvy na jednotlivé sekcie a potom som zneprístupnila všetky okrem tej, ktorá mala zostať prístupná.
    Neviem, možno som to robila zle. Mala som to robiť cez textové pole formulára?

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    atomika Pozri príspevok
    Toto potrebujem - sprístupniť v zmluvách iba časť na vyplnenie. To sa mi aj podarilo vďaka nasmerovaniu jojom.
    Teda podarilo sa mi akosi "rozbiť" si text zmluvy na jednotlivé sekcie a potom som zneprístupnila všetky okrem tej, ktorá mala zostať prístupná.
    Neviem, možno som to robila zle. Mala som to robiť cez textové pole formulára?
    V nezamknutej sekcii môžeš meniť celý text.
    V zamknutej môžeš meniť iba text v textových poliach.

    Viď obrázok.

    Palo
    Wrd_Protected_Sections.jpg  

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.