Zavrieť

Porady

KREDITY ZA TVORIVÚ ČINNOSŤ

Minulý rok som končila doktorandské štúdium. Pol roka som pracovala ako učiteľka na ZŠ, teraz pracujem ako P.R. manažér - administratíva na univerzite. Chcem však aj ďalej učiť,takže hľadám učiteľské miesto. Zaujíma ma, ako môžem získať kredity za moju tvorivú činnosť - články v odborných časopisoch, spoluautorstvo učebníc... A kto mi ich môže uznať, teda dať osvedčenie o ich získaní....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

    Papierniková
    317/2009 Z.z.
    o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    § 47
    Získavanie kreditov

    (1) Pedagogický zamestnanec a odborný zamestnanec získa kredity za

    a) absolvované akreditované programy kontinuálneho vzdelávania podľa § 35 ods. 4 písm. b) až d) pre príslušnú kategóriu, podkategóriu alebo kariérovú pozíciu,

    b) vykonanú rigoróznu skúšku, vykonanú štátnu jazykovú skúšku z cudzieho jazyka a pedagogický zamestnanec za absolvované rozširujúce štúdium podľa § 8a,

    c) absolvované vzdelávanie v zahraničí súvisiace s výkonom pedagogickej činnosti alebo s výkonom odbornej činnosti,

    d) tvorivé aktivity súvisiace s výkonom pedagogickej činnosti alebo výkonom odbornej činnosti, ktorými sú:

    1. autorstvo alebo spoluautorstvo schválených alebo odporúčaných učebných pomôcok vrátane počítačových programov, učebníc, učebných textov, metodických materiálov, pracovných zošitov59) a odborno-preventívne programy,

    2. odborné články publikované v odbornej literatúre, patenty a vynálezy.

    § 47a
    Priznávanie a uznávanie kreditov

    (3) Kredity za tvorivé aktivity súvisiace s výkonom pedagogickej činnosti alebo výkonom odbornej činnosti podľa § 47 ods. 1 písm. d) priznáva riaditeľ školy alebo riaditeľ školského zariadenia, ktorý vydá pedagogickému zamestnancovi alebo odbornému zamestnancovi osvedčenie o počte získaných kreditov.

    http://www.skolskyportal.sk/clanky/a...vorivu-cinnost
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    otazky otazky DAKUJEM. CIZE TO ZNAMENA, ZE MI NIEKTO MOZE UZNAT KREDITY AJ 60? ZE JE TO OBMEDZENE LEN VTEDY, KED SA TO DAVA NA KREDITNY PRIPLATOK K PLATU? Potrebujem 60 kreditov na ziskanie 2 atestacie. A kto mi moze dat toto potvrdenie?
    Papierniková riaditeľ školy alebo školského zariadenia
    otazky otazky hm, rozumiem, ale kedze pracujem na VS momentalne ako nepedagogicky zamestnanec, tak je to ako? tvoriva cinnost spada pod moje doktorandske studium, ktore som absolvovala prave na tejto univerzite... dakujem
    avalik ved citaj zakon! ... ak nie si ped. ani odb. zamestnanec tak teraz ti nemozu byt priznane kredity a nie je moznost ti ich ani uznat uznat, pretoze teraz ti kreditovy priplatok nepatri ... pozri aj § 47 ods. 2)
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    317/2009 Z. z.Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch
    SIEDMA ČASŤ - KREDITOVÝ SYSTÉM(§ 46 - § 48)
    otazky otazky Vdaka a kto mi moze, prosim Vas, osvedcenie o ziskanych kreditoch vystavit?
    avalik je to uvedené v § 47a

    KREDITY ZA TVORIVÚ ČINNOSŤ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.