Zavrieť

Porady

Može dražobnik znižiť vyvolávaciu cenu?

dobrý den.chcela by som sa informovat.Mam záujem o dom ,ktorý je v dražbe.Uz dlhsie ten dom sledujem.V roku 2011 bola prva drazba-vyvolavacia cena sa rovnala hodnoty znaleckeho posudku,druhá v roku 2013 dražba-tiež sa vyvolavacia cena rovnala hodnoty podla znaleckeho posudku.
Teraz by sa mala konat tretia dražbA LENžE : POHľADAVKU PREVZALA INá SPOLOčNOST DRAZBA SA UZ NEBUDE KONAT V MARTINE ALE V KOšICIACH.
teraz neviem ,že či sa drazba bude považovať za prvu kedze sa zmenila drazobna spoločnosť?
Dražby by som sa mohla zucastnit len v pripade že by isla vyvolavacia cena na 50% hodnoty domu..kedže taku hotovosť by som mala na vyplatenie do 15dnoch od vydraženia....pokial viem dobre tak:drazobník moze na druhej drazbe ist s vyvolavacou cenou na 75%hodnoty domu a na tretej az na 50%...je to tak?
Este nieje znama ani hodnota domu podla noveho znal. posudku ani vyvolavacia cena no ale malo by to v priebehu 2 mesiacov už byt zname takze neviem ze ci možem ten dom kupit aj za 50% cenu...dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Neesha je offline (nepripojený) Neesha

    Neesha
    Drazobnik moze znizit cenu iba na zaklade zmluvy o drazbe, resp. opakovanej drazbe a aj to iba do urcitej hodnoty, ktora je v zavislosti od znaleckeho posudku ustanovena zakonom.
    Ak ma vlastnik drazenej nehnutelnosti trvale bydlisko na adrese drazenej nehnutelnosti, nie jej mozne znizit cenu drazenej nehnutelnosti na 50% ani pocas opakovanej alebo druhej opakovanej drazby. Maximalne znizenie ceny drazenej nehnutelnosti upravuje zakon.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Treba pripomenúť toto slovíčko MÔŽE! T.z. že nie je povinný znížiť.
    Neesha nikde tam nepisem, ze je povinny. staci citat pozorne.
    misoft Ja čítam - niektorí nie.....
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nie je povinnosťou draž. spoločnosti, aby sa držala pôvodnej ceny, ale samotná spoločnosť, ak má znal. odhad, tak sa sama rozhodne, akú vyvolávaciu cenu hodí.
    beATKA1 takže nezáleží na tom ako dlho sa to,, ťahá,,?Aj ked doteraz nebol zaujem o ten dom?A neviete mi poradiť aj ohľadom to ,že ci sa bude pokracovať v 3 kole dražby aj napriek tomu že pohľadavku prevzala iná draž.spoločnosť/v tomto prípade to prevzala realitka/.či budu to považovať za prvu dražbu....?Ale podla zakona može ist dražobník s vyvolavacou cenou dole na 75% a dokonca až na 50% hodnoty domu.../dufam že mam spravne info o tomto/,alebo to zavisí aj od toho aka je tam vyška pohladavky toho dlžníka?
    misoft Nezáleží na dobe. Je to na rozhodnutí dražobnej spoločnosti, ako bude postupovať.

    Podľa zákona - môže, ale NEMUSÍ!

    Može dražobnik znižiť vyvolávaciu cenu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.